کتاب مهمان انقلاب

Guest of the Revolution
کد کتاب : 40005
مترجم :
شابک : 978-6220106326
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 324
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1982
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 6 بهمن

معرفی کتاب مهمان انقلاب اثر کاترین کوب

سیزده آبان ۱۳۵۸ روز مهمی در تاریخ روابط ایران و آمریکاست. روزی که شاخه ای از دانشجویان انقلابی سفارت آمریکا در تهران را به تصرف درآوردند و باعث رخدادهایی شدند که آثارشان تا امروز ادامه دارد.
کاترین کوب یکی از ۵۲ گروگان آمریکایی ای بود که ۴۴۴ روز در تهران نگه داری شدند. یکی از معدود زن های این گروه. او چهار ماه قبل تر از این تاریخ به ایران آمد و مدیر انجمن ایران-آمریکا شد. کوب بعد از آزادی و بازگشت به آمریکا در ۳۰ دی ماه ۱۳۵۹، ایران و روزهایی را که گذرانده بود از یاد نبرد و بعد از مدتی این کتاب را نوشت.
او تأکید می کند که این کتاب صرفا درباره خودش است و کمی هم درباره هم اتاقی اش در آن روزها، و نمی تواند راوی وضعیت تمام گروگان ها باشد، چون اصولا او جدای از بقیه نگه داری می شد.
کوب، که زنی به شدت مذهبی است، در این کتاب تلاش کرده تصویری عادلانه از آن روزها ارائه دهد. او بعد از ترک ایران، و تا امروز هم که زنی است سالخورده، «دشمن» ایران نشده و حتی بارها به سیاست های جنگ طلبانه علیه ایران اعتراض کرده است. «مهمان انقلاب» تصویری متفاوت ارائه می دهد از یک اتفاق سرنوشت ساز. روایتی از داخل سفارت و روزهایی که کوب در انتظار بود و البته به تماشای وضعیتش نشسته بود.

کتاب مهمان انقلاب

کاترین کوب
کاترین (کیت) کوب در یک مزرعه 200 جریب در جوبیل، آیووا، در یک خانواده بزرگ و متعبد مسیحی بزرگ شد. در سال 1962، او از کالج وارتبورگ، یک مدرسه لوتر در واورلی، آیووا فارغ التحصیل شد. پس از فارغ التحصیلی، او یک معلم شد و همچنین به عنوان یک کارمند کلیسای منطقه برای فرقه خود خدمت کرد، و به نه کلیسای غرب میانه در ایجاد کلیساهای جدید کمک کرد. علاقه او به فرهنگ های دیگر و سفر باعث شد وی در سال 1967 در آزمون خدمات خارجی شرکت کند.در سال 1969، کوب به واشنگتن دی سی نقل مکان کرد تا کار خدمات خارجی خود را با...