کتاب مدیریت راهبردی فرهنگی در استان تهران

Cultural Management
کد کتاب : 40016
شابک : 978-6004054935
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 121
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 30 فروردین

معرفی کتاب مدیریت راهبردی فرهنگی در استان تهران اثر محمدحسین اسمعیلی

مدیریت راهبردی یا مدیریت استراتژیک به مفهوم تجزیه و تحلیل در خصوص مسائل مهم و برجستة سازمان است که توسط راهبران ارشد سازمان، به منظور کنترل منابع در محیط های خارج از سازمان، گرفته می شود. این فرایند شامل مشخص کردن مأموریت، چشم انداز، دارایی های سازمان و توسعه برنامه ها و سیاست های سازمان و همهٔ فعالیت هایی که برای نیل به آن ها نیاز است، نیز می شود. این مفهوم در بسیاری از حوزه ها و جایگاه ها قابل تعمیم است، از جمله در جامعه و در حوزة فرهنگ.
از آن جا که فرهنگ پدیده ای سیال و همواره درحال تحول است و زیربنای تحولات جامعه است نیازمند مدیریت است و مدیریت راهبردی فرهنگی می کوشد تا این نقش را در بالاترین سطوح ممکن که همان سطح راهبردی (استراتژی) است به خوبی ایفا نماید.
اینجانب از آن جایی که از سال 1378 تا 1398 در بخش ها و مسئولیت های مختلف فرهنگی و هنری در استان تهران مشغول فعالیت و خدمت بوده ام، با توجه به تخصص و رشته تحصیلی و همچنین تجربیات بیست ساله در حوزه فرهنگی و هنری در استان تهران، در کتاب حاضر سعی نموده ام تا اقدامات و برنامه های کاربردی برای نیل به چشم اندازهای فرهنگی استان بر مبنای مدیریت راهبردی فرهنگی را ارائه نمایم.

کتاب مدیریت راهبردی فرهنگی در استان تهران

محمدحسین اسمعیلی
محمدحسین اسمعیلی متولد سال 1355 ، کارشناس ارشد مدیریت استراتژیک و نویسنده ی ایرانی است.
دسته بندی های کتاب مدیریت راهبردی فرهنگی در استان تهران