کتاب تمام شد

Tamam Shod
کد کتاب : 40119
شابک : 978-6007996171
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 126
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 11 بهمن

معرفی کتاب تمام شد اثر اشکان فرجاد

این کتاب حاوی مجموعه ای از بیست و سه داستان کوتاه به قلم داستان نویس، منتقد ادبی، مدرس و شاعر معاصر است که کمتر از سنت داستان نویسی ایرانی پیروی می کنند.

کتاب تمام شد

اشکان فرجاد
بیست و نهم آبان‌ماه سال ۱۳۵۷ در بیمارستان اقبال به دنیا آمدم تا شاید اقبالی داشته باشم. طالعم را هرگز نگرفته‌ام، اما از نطفه با اتفاق بودم تا زاده شدم.خواندن را از یک چمدان قهوه‌ای‌رنگ شروع کردم. چمدانی که مادرم خریده بود تا به هنگام اسباب‌کشی‌های پی در پی، خورجینی باشد برای حمل کتاب‌هایم. من زادهٔ ماجرایم، در پی ماجرا، پابرهنه‌ای در دل ماجرای دیگران؛ با کوله‌باری پر از زخم، خنده، شادی، غم، تولد، مرگ، شکست، وصال، عشق، نفرت، رفاقت و دشمنی. من داستان...
قسمت هایی از کتاب تمام شد (لذت متن)
یادم رفته، اما صدایش را در نمی آورم. امشب هم یکی از فیلم های آرشیو دوران مجردی ام را بهانه می کنم. از همان هایی که وسط هایش زنم پفی می کند و آخرین سیگارش را توی زیرسیگاری پافیلی خاموش می کند؛ یعنی «شب بخیر! بقیه ش رو تنهایی ببین» و من خودم را محو تماشا نشان می دهم. معمولا وقتی به در اتاق خواب می رسد، یک دستش را روی چهارچوب و یک دست را روی کپلش می گذارد و با آن هیکل فربهش می گوید: «معنی گرا! تمام شد زود بیا… دیر کنی بدخواب می شم ها» و بوسه ای آرتیستی برایم می فرستد. از آن هایی که تصور می کنم مادرش همراه چشمکی برای پدرش می فرستاده.