کتاب امشب دختری می میرد

Emshab Dokhtari Mimirad
کد کتاب : 40303
شابک : 978-6005966803
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 487
سال انتشار شمسی : 1397
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 اسفند

معرفی کتاب امشب دختری می میرد اثر رسول ارونقی کرمانی

سرگذشت جوانان عاشق دهه چهل
چاپ مجدد یک رمان عاشقانه فوق العاده پرفروش و محبوب دهه های پیشین
نسل های پیشین کتابخوانان و مجله خوانان با نام رسول ارونقی کرمانی و آثارش آشنایی دارند. رسول ارنوقی کرمانی سردبیر مجله اطلاعات هفتگی بود. مجله ای که تیراژ بالایی داشت و قسمتی از همین تیراژ را مدیون پاورقی های عاشقانه خود سردبیر بود. محبوبیت آثار ارونقی کرمانی به گونه ای بود که اقتباس سینمایی از آثار او می توانست تضمین کننده ی فروش فیلم در گیشه باشد، به همین علت در دهه ی 50 از داستان های او چندین اقتباس سینمایی صورت گرفته است.
امشب دختری می میرد یکی از پرفروش ترین رمان های عاشقانه فارسی است که مدت ها بود در دسترس علاقه مندان این گونه کتاب ها نبود. خیلی از منتقدان این کتاب را مهم ترین اثر داستانی ارونقی کرمانی می دانند. این اثر در زمان انتشار (1341) بسیار پرطرفدار شد، به گونه ای که نویسندگان بسیاری به تقلید از آن روی آوردند.
داستان این کتاب واقعی است. شخصیت اصلی داستان که یک خبرنگار است به طور اتفاقی از راز یک دختر باخبر می شود. همایون با خواندن دفتر خاطرات پروین متوجه می شود که نامزد پروین به طور پنهانی با نامادری پروین رابطه دارد اما پروین جرات ندارد که این موضوع را به پدرش بگوید. داستان کتاب روایت تلاش همایون است برای رهاندن دختر از این ماجرا. نکته جالب این است که در این کتاب نام خیابان ها و مکان ها همان نام های رایج در زمان وقوع داستان هستند و به نوعی اصالت مکانی و زمانی این داستان حفظ شده است.

کتاب امشب دختری می میرد

رسول ارونقی کرمانی
رسول ارونقی کرمانی (زاده ۱۳۰۹ در کرمان- درگذشته ۳۰ مهر ۱۳۹۶) نویسنده ایرانی بود. او یکی از مشهورترین، محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین پاورقی‌نویسان ایران در دهه‌های ۳۰، ۴۰ و ۵۰ خورشیدی بود و آثارش خوانندگان بسیاری داشت. ارونقی کرمانی در آمریکا زندگی می‌کرد.رسول در سال ۱۳۰۹ و در شهر کرمان، از پدری اهل ارونق آذربایجان و مادری کرمانی به‌دنیا آمده و نام فامیلی خود را به خاطر تجلیل از این دو استان کشور برگزیده است. او کودکی را در تبریز و جوانی را در تهران گذراند و پس از انقل...
دسته بندی های کتاب امشب دختری می میرد