کتاب گلایل وحشی

Gelayol-e Vahshi
کد کتاب : 40304
شابک : 978-6007505069
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 304
سال انتشار شمسی : 1397
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 اسفند

معرفی کتاب گلایل وحشی اثر رسول ارونقی کرمانی

چاپ مجدد رمان گلایل وحشی، رمان نفس گیر و پروفروش سال های پیش از انقلاب
نسل های پیشین کتابخوانان و مجله خوانان با نام رسول ارونقی کرمانی و آثارش آشنایی دارند.
ارونقی کرمانی به سال 1309 در کرمان به دنیا آمد، ولی کودکی خود را در تبریز سپری کرده است؛ ظاهرا او بر خلاف نام شهری که به عنوان پسوند فامیلی خود یدک کشید، از زندگی در تبریز تاثیر پذیرفته بود. جوانی اش را اما در تهران گذراند و همانند بسیاری از پاورقی نویسان آن روزگار، کار خود را با خبرنگاری (روزنامه نگاری) آغاز کرد؛ بیست و دو ساله بود که پایش به نشریات روزنامه اطلاعات کشیده شد و تقریبا تا پایان فعالیت مطبوعاتی اش همانجا ماند و عمده داستان هایی هم که نوشت برای مجلات این سازمان و به ویژه مجله اطلاعات هفتگی بود . رفته رفته از خبرنگاری روزنامه اطلاعات به مقام سر دبیری مجله اطلاعات هفتگی رسید و پس از خود روزنامه، مهم ترین نشریه سازمان مطبوعاتی اطلاعات به حساب می آمد و از تیراژ بالایی برخوردار بود، البته بخش مهمی از همین تیراژ مدیون پاورقی های عاشقانه و البته پر حادثه ای خود او بود.
محبوبیت آثار ارونقی کرمانی به گونه ای بود که اقتباس سینمایی از آثار او می توانست تضمین کننده ی فروش فیلم در گیشه باشد، به همین علت در دهه ی 50 از داستان های او چندین اقتباس سینمایی صورت گرفته است.
سال ها بود که مخاطبان رمان های جذاب فارسی که برای عموم نوشته شده باشند از آثار این نویسنده معروف و محبوب محروم بودند. رسول ارونقی کرمانی حدود بیست و دو کتاب نوشته است که قطعا خیل عظیمی از مخاطبان رمان های عاشقانه از عدم دسترسی به آنان خشنود نیستند. این روزها دو کتاب از این نویسنده پس از حدود چهل سال تجدید چاپ شده است. یکی کتاب امشب دختری می میرد و گلایل وحشی. قوت کتاب های این نویسنده علاوه بر نشان دادن حال و هوای جوانان دهه چهل این است که نویسنده ی آن ها خود روزنامه نگار بوده و به بهترین نحو در فالب داستان مستندوار آینه ای تمام از زمانه ای مهم جلوی چشم مخاطب گرفته است.

کتاب گلایل وحشی

رسول ارونقی کرمانی
رسول ارونقی کرمانی (زاده ۱۳۰۹ در کرمان- درگذشته ۳۰ مهر ۱۳۹۶) نویسنده ایرانی بود. او یکی از مشهورترین، محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین پاورقی‌نویسان ایران در دهه‌های ۳۰، ۴۰ و ۵۰ خورشیدی بود و آثارش خوانندگان بسیاری داشت. ارونقی کرمانی در آمریکا زندگی می‌کرد.رسول در سال ۱۳۰۹ و در شهر کرمان، از پدری اهل ارونق آذربایجان و مادری کرمانی به‌دنیا آمده و نام فامیلی خود را به خاطر تجلیل از این دو استان کشور برگزیده است. او کودکی را در تبریز و جوانی را در تهران گذراند و پس از انقل...