کتاب فرستاده

The Envoy
(سفر من درجهانی متلاطم از کابل به کاخ سفید)
کد کتاب : 40683
مترجم :
شابک : 978-6008211181
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 488
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 29 مرداد

معرفی کتاب فرستاده اثر زلمی خلیل زاد

فرستاده؛ از کابل به کاخ سفید سفر من در جهانی متلاطم با عنوان اصلی the envoy:from Kabul to the white house,my journey through a turbulent world در سال ۲۰۱۶ نوشته شده است.
زلمی خلیل زاد در این کتاب خاطرات سال های فعالیتش در عراق و افغانستان را نوشته و احساسات و تحلیل های شخصیش را هم بازگو کرده است. کتاب زلمی خلیلزاد با پیش درآمدی آغاز می شود که سفر او ازکابل تا عراق برای تصدی سفارت آمریکا در عراق را روایت می کند. او در این بخش خاطراتش درباره ی بازگشت به افغانستان و دوران فعالیتش در این کشور را مرور می کند.
خلیل زاد در بخش اول کتابش زندگی خودش را از دوران کودکی روایت می کند. سپس درباره ی تحصیلات دانشگاهیش در بیروت و آمریکا صحبت می کند و ورودش به دنیای سیاست راتوضیح می دهد. در بخش اول کتاب با تمام فعالیت های زلمی خلیل زاد پیش از دولت بوش آشنا می شویم.
در بخش دوم کتاب او به دوران پر مسئولیت زندگیش در دولت جورج بوش اشاره می کند. در بخش سوم کتاب به نام آمریکا در جهان به دیدگاه های خودش درباره ی نقش آمریکا در پازل جهانی می پردازد ودر سخن آخر حرف هایش را جمع بندی می کند. زلمی خلیلزاد در این بخش جمله ای می گوید که چکیده ی دیدگاه های اوست:« تاریخ کشور ما بارها و بارها نشان می دهد که شرط بستن جز روی آمریکا اشتباه است.»

کتاب فرستاده

زلمی خلیل زاد
زَلمِی خلیل‌زاد (به پشتو: ځلمی خلیل زاد)(متولد: ۲۲ مارس ۱۹۵۱) نمایندهٔ ویژهٔ ایالات متحده برای صلح افغانستان است. خلیل‌زاد سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد در دوره جرج دابلیو بوش و مدت کوتاهی در دوره باراک اوباما بود. وی بالاترین مقام مسلمان در دولت جورج دبلیو بوش بود.زلمی خلیل‌زاد متولد مزار شریف افغانستان و از پدر نورزی پشتون و مادر تاجک است. زبان رسمی وی فارسی دری است. وی در جوانی به عنوان دانشجو به آمریکا مهاجرت کرد و بعداً شهروند این کشور شد. خلیل‌زاد در کا...