کتاب ریشه های اجتماعی دیکتاتوری و دموکراسی

Social Origins of Dictatorship and Democracy
کد کتاب : 40827
مترجم :
شابک : 978-9640105221
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 396
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1966
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

فینالیست جایزه ملی کتاب سال 1967

معرفی کتاب ریشه های اجتماعی دیکتاتوری و دموکراسی اثر برینگتن مور

کتاب «ریشه های اجتماعی دموکراسی و دیکتاتوری»، شرایط تاریخی را بررسی می کند که تحت تاثیر آن، دو طبقه مذکور موتور پیش ران شکل گیری نوعی از دموکراسی پارلمانی، رژیم های فاشیستی و رژیم های کمونیستی شده اند، می پردازد.
در مجموع چنان که برینگتن مور، نویسنده کتاب، ابراز می دارد؛ هدف کتاب حاضر تبیین نقش های سیاسی متعددی است که طبقات بالای زمین دار و جامعه دهقانی در گذار از جوامع مبتنی بر کشاورزی به جوامع صنعتی مدرن ایفا کردند.
این کتاب از آثار بسیار مهم در جامعه شناسی توسعه به حساب می آید و همیشه در دانشگاه های اروپا و امریکا مطرح بوده و بارها به چاپ رسیده است.

کتاب ریشه های اجتماعی دیکتاتوری و دموکراسی

برینگتن مور
برینگتن مور جونیور (12 مه 1913 - 16 اکتبر 2005) جامعه شناس سیاسی آمریکایی و فرزند جنگلبان برینگتن مور بود.وی برای ریشه های اجتماعی خودکامگی و دموکراسی مشهور است: لرد و دهقان در ساخت جهان مدرن (1966)، یک مطالعه مقایسه ای مدرن سازی در انگلیس، فرانسه، ایالات متحده، چین، ژاپن، روسیه، آلمان، و هند این کتاب یک استدلال نو مارکسیستی را مطرح می کند که ساختارهای طبقاتی و اتحاد طبقاتی در برهه های زمانی خاص می توانند انواع انقلاب های اجتماعی را که در این کشورها اتفاق افتاده و رخ نداده است، به حساب بیاورن...