کتاب اعتراف

The Confession
کد کتاب : 418
مترجم :
شابک : 978-964-191-393-1
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 522
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2010
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 2 اردیبهشت

برنده ی جایزه ی هارپر لی سال 2011

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

معرفی کتاب اعتراف اثر جان گریشام

به ازای هر شخص بی گناهی که به زندان می افتد، گناهکاری در بیرون میله ها خواهد ماند. او نمی تواند بفهمد که چگونه پلیس و شاکیان، مردی را اشتباهی دستگیر کردند و این موضوع برایش اهمیتی هم ندارد. او فقط نمی تواند باور کند که چگونه چنین شانس بزرگی آورده است. زمان می گذرد و او درمی یابد که اشتباهات گذشته پاک نمی شوند. او حتی ممکن است بتواند محاکمه ی دونته، مردی که به جای خودش دستگیر شده، را نیز تماشا کند. وقتی که رأی نهایی دادگاه، آن مرد بیچاره را محکوم می کند، شخصیت اصلی داستان نفس راحتی کشیده و به ریش پلیس و شاکیان خوشحال از موفقیتی کاذب می خندد و با این موضوع که فردی بی گناه به جای او محاکمه یا حتی اعدام شود نیز هیچ مشکلی ندارد. تراویس بویت، چنین مردی است. او در سال 1998 و در شهر کوچک اسلووان، دختری دبیرستانی را ربود، به او تجاوز کرد و در آخر، دختر بیچاره را از طریق خفگی کشت. حالا نه سال از آن اتفاق می گذرد و او اخیرا به خاطر جرمی دیگر در کانزاس تحت تعقیب است. چهار روز به اعدام دونته باقی مانده و تراویس از تومور مغزی لاعلاجی رنج می برد. اما او برای اولین بار در زندگی فلاکت بارش، تصمیم گرفته است که کار درست را انجام دهد و رمان اعتراف کند.

کتاب اعتراف

جان گریشام
جان گریشام، زاده ی 8 فوریه ی 1955، نویسنده ی آمریکایی است. او ابتدا به تحصیل در رشته ی حقوق روی آورد و پس از اخذ مدرک این رشته از دانشگاه ایالتی می سی سی پی، مدتی به کار وکالت در شهر آکسفورد مشغول شد. مدتی نماینده ی مجلس در پارلمان ایالتی بود و پس از چند سال از کار کناره گیری کرد.گریشام سال هاست به عنوان نویسنده ی رمان های حقوقی پرفروش در آمریکا مطرح است و آثار او به بسیاری از زبان های زنده ی دنیا از جمله فارسی هم ترجمه شده اند و از اکثر کتاب های وی یک نسخه سینمایی نیز ساخته شده است.او تا کنو...
نکوداشت های کتاب اعتراف
[A] magnificent suspense story.
داستانی پرتعلیق و باشکوه.
Washington Post Washington Post

The book starts fast and finishes faster.
این کتاب، سریع آغاز می شود و سریع تر پایان می یابد.
os Angeles Times

Packed with tension, and shocking revelations.
آکنده از تنش و افشاسازی های شوکه کننده.
USA Today USA Today

قسمت هایی از کتاب اعتراف (لذت متن)
در انتظار اعدام بودن، کابوسی برای قاتلین سریالی و جانی های روانی است. این انتظار برای انسانی بی گناه، شکنجه ی روحی پایان ناپذیری است که روح انسان قادر به جان به در بردن از آن نیست.

پدر روحانی، زندان ها، کارخانه های تولید نفرت هستند و جامعه تعداد بیشتر و بیشتری از آن ها را طلب می کند.

روزها را می شماری و ناگهان، هیچ روزی باقی نمی ماند. در آخرین صبح زندگی ات از خودت می پرسی که آیا واقعا آماده ای. دنبال جرأت می گردی اما شجاعت کم و کم تر می شود.