کتاب قانون پارکینسون

Parkinson's Law
(جستارهایی درباره توهمات مدیریتی)
کد کتاب : 42996
مترجم :
شابک : 978-6008582120
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 138
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1957
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 تیر

معرفی کتاب قانون پارکینسون اثر سریل نورثکوت پارکینسون

قانون پارکینسون کتابی است که تا بوروکراسی هست، کهنه نخواهد شد. این کتاب وارونه فهمی های ما درباره مفهوم دیوانسالاری و کارآیی آن را آشکار می کند و با ترکیبی از طنز و طعن و یافته های پژوهشی، به ما می فهماند که وجود عقلانیت تمام عیار یا حتی ناقص در سازمان ها یا روال مدیریتی پر زرق و برق آن ها، فریب یا مبالغ های بیش نیست.
قانون پارکینسون، رساله ای است که پوسیدگی جلال و جبروت ساختمان های بزرگ و لشکر بی شمار کارکنان آن ها را به مخاطب می شناساند و با طنزی شیرین به ما می آموزد که چرا دیوانسالاری حکومتی و بودجه هایش از سوراخ سوزن رد می شوند ولی از در دروازه خیر. پارکینسون در این کتاب به ما یاد می دهد که چرا وقتی برای به پایان رساندن یک کار، فرصت فراوان و کارمندان پرشمار در نظر می گیریم، آن کار در فرصت مقرر تمام نمی شود و چرا کارآیی یک کمیته یا کابینه، به تعداد اعضایش ربط دارد. نثر پارکینسون و این رساله کوتاه او یک دوره فشرده و استادانه برای آموزش نقادی، طنز، پژوهش کاربردی و رعایت ایجاز در گفتار و نوشتار است. باشد که از گذشتگان درس بگیریم.

کتاب قانون پارکینسون

سریل نورثکوت پارکینسون
سیرال نورث‌کوت پارکینسون (C. Northcote Parkinson‎؛ ۳۰ ژوئیه ۱۹۰۹ – ۹ مارس ۱۹۹۳) یک تاریخ‌نگار، و پدیدآور اهل بریتانیا بود که ۶۰ کتاب نوشته‌است. یکی از مواردی که باعث شهرت وی شد قانون پارکینسون بود که به خاطر اینکه اولین بار توسط وی مطرح شد به نام خودش نامگذاری شد.