کتاب سقوط قسطنطنیه

JOHANNES aNGELOS
جنگ دریایی لپانت
کد کتاب : 43250
مترجم :
شابک : 978-6229734797
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 576
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2021
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 مرداد

معرفی کتاب سقوط قسطنطنیه اثر میکا والتاری

کتاب سقوط قسطنطنیه
(عنوان اصلی Johannes Angelos) رمانی از نویسنده فنلاندی ، میکا والتاری ، در مورد یک عاشقانه ناامید کننده و سقوط قسطنطنیه است. نسخه فنلاندی در اصل در سال 1952 منتشر شد و نسخه انگلیسی آن در سال 1953 در انگلیس منتشر شد.
راوی این اثر ژان آنژ ، ملقب به جان آنجلوس ، متولد آوینیون است. پیش از وقایع رمان ، او دوست سلطان مراد دوم و سپس همچنین پسرش ، محمد دوم بود. اما هنگامی که محمود راهپیمایی خود را به قسطنطنیه آغاز کرد ، آنج به آنجا فرار کرد.

این رمان در حالی آغاز می شود که ژان آنژ در آن قسطنطنیه با آنا نوتاراس ملاقات می کند و آنها بلافاصله عاشق یکدیگر می شوند. در ابتدا آنج از هویت خود بی خبر است ، اما بعدا متوجه می شود که او دختر مگاس دوکس لوکاس نوتاراس است.

آنج متعهد است که در کنار مسیحیان علیه نیروهای عثمانی اسلامی تا سر حد مرگ بجنگد. با این وجود ، رابطه قبلی وی با محمد باعث بی اعتمادی مداوم او به مسیحیان لاتین و یونان می شود.

سرانجام ژان آنژ به عنوان وارث برحق امپراطوران بیزانس آشکار می شود ، گرچه او علاقه ای به قدرت ندارد. قسطنطنیه سرانجام تحت حمله محمد قرار می گیرد ، آنا در حالی که در لباس مبدل سربازی بود ، می میرد و ژان توسط محمد مورد شکنجه قرار می گیرد.

کتاب سقوط قسطنطنیه

میکا والتاری
میکا تویمی والتاری، زاده ی 19 سپتامبر 1908 و درگذشته ی 26 آگوست 1979، نویسنده ی فنلاندی بود.والتاری در شهر هلسینکی در خانواده ای از طبقه ی متوسط جامعه زاده شد. او پس از پایان آموزش های ابتدایی، در دانشگاه هلسینکی شروع به تحصیل کرد و در سال 1929 در رشته ی فلسفه فارغ التحصیل شد. والتاری پس از آن به فرانسه رفت و در مطبوعات این کشور به کار مشغول شد. او سپس، بیشتر وقت خود را صرف نوشتن داستان های تاریخی کرد. داستان های او خیلی زود توجه منتقدین را به خود جلب کرد و کتاب هایش به زبان های گوناگونی ترجم...