کتاب مجموعه افسانه های شیرین دنیا

The Rainbow Fairy Books Series
(7 جلدی، با قاب)
کد کتاب : 43345
مترجم :

شابک : 978-6000803148
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 3728
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1904
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 مرداد
تعداد جلد : 7

معرفی کتاب مجموعه افسانه های شیرین دنیا اثر اندرو لانگ

جایگاه قصه، نزد انسان ها موجب شده تا قالب قصه، ابزاری برای ابلاغ پیام های عبرت آموز شود. قصه نمودار قسمت مهمی از میراث فرهنگی هر قوم و ملتی است. وجود قصه در ادبیات کشورها را می توان دلیلی بر کوشش خلاقانه افراد مختلف برای تقویت ارزش های فرهنگی ایران زمین دانست.
افسانه ها گذشته از ارزش و اهمیتی که به عنوان میراث فرهنگی هر قوم داشته اند، به سبب همانندی های بسیار با یکدیگر در سراسر جهان، سبب ایجاد درک و تفاهم جهانی میان ملت ها و فرهنگ های گوناگون شده اند و به این ترتیب نه تنها بخشی از میراث فرهنگی هر قوم، که پاره ای از میراث فرهنگ بشر به شمار می آیند. افسانه ها بهترین وسیله ای هستند که به کمک آن ها می توان همه افکار بلند و آرای مافوق تصور را به مردم منتقل کرد تا آنان نیز باذوق و اشتها بشنوند و بخوانند و لذت ببرند.
این مجموعه شامل 231 افسانه های شیرین جهان چون سفید برفی، سیندرلا و کفش شیشه ای، دختری با پیراهن چوبی، لاک پشت و عروسش، شاهزاده خانم خاموش، کتری سحرآمیز و دختر برفی است.

کتاب مجموعه افسانه های شیرین دنیا

اندرو لانگ
اندرو لانگ (31 مارس 1844 - 20 ژوئیه 1912) یک شاعر، رمان نویس، منتقد ادبی اسکاتلندی و همکاری در زمینه مردم شناسی بود. او بیشتر به عنوان یک جمع کننده داستان های عامیانه و پری شناخته می شود. سخنرانی های اندرو لانگ در دانشگاه سنت اندروز به نام وی انجام می شود.