کتاب پنجاه متفکر کلیدی جهانی شدن

Fifty Key Thinkers on Globalization
کد کتاب : 44771
مترجم :
شابک : 978-6004055154
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 460
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب پنجاه متفکر کلیدی جهانی شدن اثر ویلیام دی کولمن

کتاب پنجاه متفکر کلیدی جهانی شدن دریچه ای است برای آشنایی با دیدگاه های متفاوت، متضاد و مکمل در بارۀ پدیدۀ انکارناشدنی و عالمگیر جهانی شدن. در جهان امروز هیچ کشور، قلمرو، شهر و حتی روستایی نیست که بتواند خود را از فـراینـد نیرومنـد و مقاومت نـاپذیر جهـانی شدن بـر کنـار نگـاه دارد و بـدین سـان جهانی شدن به امری ناگزیر بدل شده است که نمی توان خود را از گسترۀ آن به دور نگاه داشت. بنابراین در این جا پرسش این نیست که آیا باید جهانی شد یا محلی ماند، بلکه مسئله این است که با چه رویکردی باید با جهانی شدن مواجه شد و چگونه می توان تا حد امکان از فواید آن بهره برد و آسیب های آن را به حداقل رساند. به ویژه برای ما ایرانیان که در مواجهه با جهانی شدن دچار کشاکشی روان شناختی و مقاومت هایی گاه رادیکال شده ایم، مسئلۀ رویایی با جهانی شدن به پرسشی غامض بدل شده است.
کتاب پیش رو از زوایا و دیدگاه های متفاوت به مسئلۀ جهانی شدن می پردازد و نظرات متفکران، نظریه پردازان، اقتصاددانان، مدیران و سیاستمداران مختلفی را در بارۀ پدیدۀ جهانی شدن به شکل مختصر و مفید شرح می دهد و از این رهگذر فرصت می یابیم هم با دیدگاه های متفاوت در این باره آشنا شویم و هم تأملگرانه احوال خویش را با نظرگاه های متفاوت بسنجیم و راهی برای ادغام جهانی بدون خودباختگی و با کم ترین آسیب ها بیابیم.

کتاب پنجاه متفکر کلیدی جهانی شدن

ویلیام دی کولمن
ویلیام دی کلمن نویسنده مشهور کتابهایی برای کودکان و بزرگسالان بود. وی و همسرش پاتریشیا دارای سه فرزند و پنج نوه بودند و در نبراسکا زندگی می کردند. وی در سال 2015 درگذشت.