کتاب زندگی بی دغدغه آمریکایی

American Pastoral
کد کتاب : 45
مترجم : سالومه خدابخشی
شابک : 978-600-5205-99-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 624
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

برنده جایزه پولیتزر سال 1998

فیلمی از روی این کتاب، با همین عنوان به کارگردانی ایوان مک گرگور در سال 2016 ساخته شده است.

معرفی کتاب زندگی بی دغدغه آمریکایی اثر فیلیپ راث

همزمان با پایان پریشان و ناآرام عصری که با عنوان «قرن آمریکا» شناخته می شد، فیلیپ راث، رمانی با عظمتی بی حد و حصر به مخاطبان عرضه می کند که مرثیه ای برای همه ی وعده و وعید ها در دستیابی به موفقیت، نظم اجتماعی و سعادت و کامروایی در سده ی جاری است. شخصیت اصلی راث در رمان زندگی بی دغدغه آمریکایی، ورزشکاری افسانه ای در دبیرستان نیوآرک به نام سویید لووف است. کسی که در سال های پررونق پس از جنگ بزرگ می شود و با دختر شایسته ی ایالت نیوجرسی ازدواج می کند، کارخانه ی دستکش سازی پدرش را به ارث می برد و به خانه ای سنگی در روستای اولد ریمورک نقل مکان می کند. اما یک روز در سال 1968، رویای آمریکایی دل نشین سویید، او را ترک می گوید. دختر عزیز سویید، مری، از کودکی دوست داشتنی و باهوش، به نوجوانی کج خلق و بی عقل تبدیل می شود و یک شبه، سویید از زندگی بی دغدغه ی آمریکایی خود بیرون رانده شده و به درون آشفتگی ذاتی زندگی در آمریکا کشیده می شود. رمان زندگی بی دغدغه ی آمریکایی، داستانی به شدت خواندنی است که با نیروی محرکه ی اندوه، خشم و عشق عمیق به شخصیت هایش پیش می رود و شاهکار فیلیپ راث به حساب می آید.

کتاب زندگی بی دغدغه آمریکایی

فیلیپ راث
فیلیپ راث در سال ۱۹۳۳ در نیوآرک، نیوجرزی آمریکا زاده شد. او فرزند یک خانواده ی آمریکایی و نوه ی یک خانواده ی یهودی اروپایی بود که در موج مهاجرت قرن نوزدهم به آمریکا کوچ کرده بودند. فیلیپ در بخش کم درآمد شهر بزرگ شد. او پس از دبیرستان به دانشگاه باکنل رفت و مدرک کارشناسی گرفت. سپس تحصیلاتش را در دانشگاه شیکاگو ادامه داد و در همان دانشگاه هم به تدریس ادبیات پرداخت. وی در دانشگاه پنسیلوانیا نیز ادبیات تطبیقی درس می داد که در نهایت در سال ۱۹۹۲ بازنشسته شد.فیلیپ راث در سال ۱۹۹۰ با کلر بلوم بازیگر ...
نکوداشت های کتاب زندگی بی دغدغه آمریکایی
One of Roth's most powerful novels ever...a fiercely affecting work of art.
یکی از قدرتمندترین رمان های راث... یک اثر هنری به شدت تأثیرگذار.
New York Times New York Times

Dazzling...a compassionate, intelligent novel...gorgeous.
خیره کننده... رمانی تأثیرگذار و هوشمندانه... درخشان.
Boston Globe Boston Globe

The pages of American Pastoral crackle with the electricity and zest of a first-rate mind at work.
صفحات زندگی بی دغدغه آمریکایی ، صدای چرخ دنده های ذهنی برتر، هنگام کار را به گوش می رسانند.
San Francisco Chronicle San Francisco Chronicle

قسمت هایی از کتاب زندگی بی دغدغه آمریکایی (لذت متن)
او بدترین درسی را که زندگی می توانست بدهد، یاد گرفته بود که [زندگی]هیچ معنی و مفهومی ندارد.

این واقعیت همچنان باقی است که زندگی کردن، فقط به معنی درک درستی از دیگران داشتن نیست. زندگی کردن، اشتباه فهمیدن آن هاست، درکی اشتباه و اشتباه و اشتباه و یکدفعه، با تجدید نظری دقیق، دوباره اشتباه فهمیدن آن هاست. اینطوری است که می فهمیم زنده ایم: ما در اشتباه هستیم.

هرچه که می گویی، چیزی بیشتر یا کمتر از آن چه که می خواستی بگویی، بیان می کند؛ و هرچه که انجام می دهی، کاری بیشتر یا کمتر از آنچه که می خواستی بکنی، انجام می دهد.