ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب

Alice’s Adventures in Wonderland

  • قیمت : ۱۴,۵۰۰ تومان
  • قیمت برای شما : ۱۱,۶۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: مرکزمرکز
نویسنده:

معرفی کتاب ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب اثر لوییس کارول

ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب، گنجینه ای کم نظیر از افسانه ها و تخیلات بی حد و حصر آدمی است و برای چندین دهه، منبعی بی پایان از لذت و شگفتی برای کودکان و البته بزرگترها به شمار آمده است. در حالی که بزرگترها با خواندن این کتاب، تلاش می کنند تا از اسرار و کدهای ریاضی استفاده شده در متن اثر سر در بیاورند، مخاطبین کم سن و سال تر، بی درنگ به همراه آلیس وارد لانه ی خرگوش شده و رویایشان را در سرزمینی از شگفتی های منحصربه فرد پی می گیرند. شخصیت هایی به یادماندنی چون خرگوش سفید، ملکه ی سرخ و البته کلاهدوز دیوانه به همراه موجوداتی فانتزی در این داستان به چشم می خورند. آلیس، به جای جای این سرزمین عجایب سرک می کشد و تلاش می کند تا معنا و مفهوم تجارب غیرمعمول و رویاگونه اش را دریابد. اما اتفاقات این سرزمین، عجیب تر از آن هستند که بتوان به راحتی آن ها را درک کرد. داستان به شکل هنرمندانه ای، منطق را به بازی می گیرد و همین موضوع، محبوبیت جاودانه ای به اثر بخشیده است. لازم به ذکر است که شیوه ی روایی، ساختار، شخصیت ها و صنایع ادبی این کتاب ارزشمند، تأثیری شگرف در فرهنگ عامه ی مردم و ادبیات، به خصوص ژانر فانتزی، داشته است.

کتاب ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب


ویژگی ها کتاب ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

مشخصات کتاب ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-305-229-4
تعداد صفحه :152
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1865
سری چاپ :10
بیشتر بخوانید

چرا هنوز هم داستان می خوانیم

در این مطلب سعی شده است که با نگاهی گذرا و البته امروزی، تأثیرات و چرایی اهمیت قصه ها و آثار داستانی را با هم بررسی کنیم.

سورئالیسم: دنیای دیوانگان

سورئالیسم را بیشتر با هنرهای تجسمی می شناسند اما در واقع، این جنبش نه تنها در هنرهای تجسمی، بلکه در ادبیات ریشه دارد.

آثار کلاسیک، پنجره ای رو به میراث و گذشته ی بشر

وقتی که آثار کلاسیک را مطالعه می کنید، در واقع در حال خواندن کتاب هایی هستید که نقشی اساسی در شکل گیری چگونگی نوشتن و خواندن ما در عصر حاضر داشته اند

نکوداشت های کتاب ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب
Since its publication 150 years ago, Alice’s Adventures in Wonderland has kept a powerful grip on the public imagination.
ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب از زمان اولین انتشارش یعنی 150 سال پیش، تأثیر قدرتمند خود بر تخیل عموم را حفظ کرده است.
Guardian Guardian

An indispensable cornerstone for any home library.
اثری ضروری و اساسی برای هر کتاب خانه ی شخصی.
Barnes & Noble

This fantastic tale transformed children's literature, liberating it from didactic constraints.
این قصه ی شگفت انگیز، ادبیات کودک را تغییر داد و آن را از محدودیت های تعلیمی رهانید.
Amazon Amazon

بخش هایی از کتاب ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب (لذت متن)
آلیس در یک روز آفتابی که همه چیز خسته کننده و خواب آور به نظر می رسد متوجه خرگوش سفیدی می شود که دوان دوان مشغول گذشتن از جلوی اوست. خرگوش با نگرانی به خودش می گوید که "حتما دیر می رسم!" و در همین حال دست در جیب جلیقه اش می کند و ساعت اش را بیرون می آورد و به آن نگاهی می اندازد. آلیس که تا به حال ندیده خرگوشی جلیقه بپوشد و ساعتی به همراه داشته باشد، خرگوش را دنبال می کند و وقتی که می بیند او وارد سوراخی می شود، آلیس هم به دنبال او وارد سوراخ می شود و ...

آلیس با اندکی کمرویی گفت: «می توانم ماجراجویی هایم را که از امروز صبح شروع شد، برایت تعریف کنم، اما بازگشت به گذشته سودی ندارد چون که من آن موقع، آدم دیگری بودم.»

آلیس گفت: «اما من نمی خواهم میان آدم های دیوانه بروم.» گربه گفت: «چاره ای جز این نداری، این جا همه ی ما دیوانه ایم. من دیوانه ام. تو دیوانه ای.» آلیس گفت: «از کجا می دانی که من دیوانه ام؟» گربه گفت: «باید باشی، وگرنه به اینجا نمی آمدی.»