کتاب چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد

Who`s afride of Virginis Woolf
کد کتاب : 4579
مترجم :
شابک : 9789641910824
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 180
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1962
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 16
زودترین زمان ارسال : 16 اسفند

برنده جایزه ی نمایشنامه ی حلقه ی منتقدین نیویورک سال 1963

برنده جایزه Tony سال 1963

معرفی کتاب چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد اثر ادوارد آلبی

"دوازده بار در هفته"، پاسخ اوتا هاگن است به این سوال که چندبار مایل به بازی کردن نقش مارتا در نمایشنامه ی چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد می باشد.به همین شکل مخاطبان و منتقدان از این اثر شگفت آور سیر نمی شوند.کمدی ای سیاه که داستان زن و شوهری به نام مارتا و جورج را در یک شب مخاطره آمیز و تا حدی سرگرم کننده روایت می کند.در انتهای شب ،یک افشای درخشان و تا حدی غیرقابل تحمل نقطه ی اوجی را پدید می آورد که سالیان سال تماشاگران را شوکه کرده است.با دیالوگ های تند وتیز و عاری بودن از ظاهرسازی های اجتماعی ،نیوزویک به راستی این اثر را یک اثرهنری اصیل و تجربه ای خارق العاده ای می داند که با شوک های بازشناسانه و هیجان دراماتیک خود تا مدت ها ماندگار می شود.
ادوارد آلبی که همچون آرتور میلر تنسی ویلیامز و یوجین اونیل از بزرگ ترین نمایشنامه نویسان امریکا است جنبشی تازه در زمینه ی ادبیات نمایشی در امریکا به وجود آورده است که بدون شک از این لحاظ می توان او را هم تراز ساموئل بکت یا هارولد پینتر در اروپا دانست. چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد (1962) یکی از بزرگ ترین نمایشنامه های جهان داستان زن و شوهری است که شبی دیروقت زن و شوهر جوانی را به خانه ی خود دعوت می کنند. تمام داستان در همان شب اتفاق می افتد و تا نزدیکی های صبح به طول می انجامد. در خلال گفت وگوهایی که میان شخصیت ها درمی گیرد زندگی ویران این شخصیت ها ساخته می شود؛ عشق ها و نفرت ها با طنزی گزنده در هم تنیده می شوند و داستانی را خلق می کنند که هرگز از یادها نخواهد رفت.

کتاب چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد

ادوارد آلبی
ادوارد فرانکلین آلبی نمایشنامه نویس شهیر آمریکایی و برنده ۳ جایزه پولیتزر بود. وی را که بیشتر به خاطر نگارش چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد؟، داستان باغ وحش و رویای آمریکایی معروف است، وجدان بیدار آمریکا می نامیدند.کارهای اولیه او به شکلی گونهٔ آمریکایی تئاتر پوچی و تأثیر پذیرفته از افرادی چون ژان ژنه، ساموئل بکت و اوژن یونسکو بود اما در واقع نمایش های وی نقد جامعه آمریکا می باشند. نمایشنامه معروف چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد؟ سوای اهمیتش در عرصه نمایش و سینما، به عنوان یک متن مرجع در دروس...
نکوداشت های کتاب چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد
Definitely a classic that everyone should read
یک اثر کلاسیک که قطعا همه باید آن را بخوانند
goodreads

قسمت هایی از کتاب چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد (لذت متن)
مارتا:"حقیقت یا توهم. جرج، تو تفاوتشو نمی فهمی." جرج:"نه ،ولی باید جوری زندگی کنیم که انگار تفاوتشو می فهمیم." مارتا:"آمین."