کتاب رابینسون کروزو

Robinson Crusoe

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 23,000 | 19,550 تومان

  • موجود
  • انتشارات: افق افق
    نویسنده:
مشخصات کتاب رابینسون کروزو
مترجم :
شابک : 978-964-369-499-9
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 152
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1719
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 2 آبان

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

فیلم هایی بر اساس این کتاب بین سال های 1902 تا 2016 ساخته شده است.

معرفی کتاب رابینسون کروزو اثر دانیل دفو

رابینسون کروزو، عنوان رمانی است نوشته ی دانیل دفو که در سال 1719 به انتشار رسید. نسخه ی اول کتاب، رابینسون کروزو را نویسنده ی اثر معرفی می کرد و همین موضوع باعث شد که بسیاری تصور کنند که او انسانی واقعی است و کتاب، حوادثی واقعی را به تصویر کشیده است. رابینسون کروزو در آگوست سال 1651، سفری دریایی را آغاز می کند. اما والدینش با این کار مخالفند و از او می خواهند که یک حرفه ، به خصوص حقوق، را پی بگیرد. بعد از سفری پرآشوب و شکسته شدن کشتی در طوفان، اشتیاق و میل شدید کروزو به دریا همچنان باقی می ماند و او دوباره راهی سفر دریایی دیگری می شود. این سفر هم، پایان فاجعه باری دارد چرا که کشتی توسط دزدان دریایی تصاحب می شود و کروزو نیز به اسارت یکی از بومی های آفریقایی درمی آید. دو سال بعد، او به همراه پسری به نام زیوری با قایقی از آن جا می گریزد و ناخدای یک کشتی پرتغالی در سواحل غربی آفریقا که به مقصد برزیل در حرکت است، رابینسون را نجات می دهد. کروزو، پسرک را به ناخدا می فروشد و مزرعه ای برای خود دست و پا می کند.

کتاب رابینسون کروزو

دانیل دفو
دانیل دفو، زاده ی ۱۶۶۰ و درگذشته ی ۱۷۳۱، نویسنده ی انگلیسی است که به خاطر رمان رابینسون کروزو، معروفترین اثرش، به او لقب «پدر رمان انگلیسی» را داده اند. او به غیر از فعالیت در زمینه نویسندگی، تاجر، مامور اطلاعاتی و روزنامه نگار نیز بود.دفو در حدود سال ۱۶۶۰ میلادی در لندن از خانواده ای که از معاندان و مخالفان کلیسای رسمی انگلستان بودند، به دنیا آمد. او در سن ۱۴ سالگی در آکادمی منسوب به مخالفان، زبان های فرانسوی، اسپانیایی و همچنین تاریخ را آموخت و در درس جغرافیا تسلط یافت. دفو سپس به پیشه تجار...
نکوداشت های کتاب رابینسون کروزو
Full of enchanting detail and daring heroics.
آکنده از جزئیات دلپسند و کارهای قهرمانانه و شجاعانه.
Barnes & Noble

A celebration of courage, patience, ingenuity, and hard work.
نکوداشتی از شجاعت، صبر، خلاقیت و سخت کوشی.
Many Books

Readers themselves will be in need of rescue from this compelling book.
خود مخاطبین، نیازمند نجات از این کتاب هیجان انگیز خواهند بود.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

قسمت هایی از کتاب رابینسون کروزو (لذت متن)
بنابراین، ترس از خطر، ده هزار بار ترسناک تر از خود خطر است.

این افراد نمی توانند از چیزهایی که خدا بهشان داده، لذت ببرند چرا که فقط چیزهایی که بهشان نداده را می بینند. به نظرم، تمام نارضایتی های ما برای چیزهایی که می خواهیم، از نیاز به شکرگزاری برای چیزهایی که داریم، نشأت می گیرد.

بنابراین ما هیچ وقت به درک درستی از وضعیتی که در آن قرار داریم، نمی رسیم تا این که آن وضعیت از طریق وضعیت های مخالف و متناقض، برای ما روشن شود.