کتاب آموزش عقاید

Teaching ideas
دوره کامل سه جلدی
کد کتاب : 46347
شابک : 978-9643046767
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 392
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 69
زودترین زمان ارسال : 2 خرداد
تعداد جلد : 3

معرفی کتاب آموزش عقاید اثر محمدتقی مصباح یزدی

عقاید و اندیشه های بنیادی پایه و اساس هر نظام ارزشی و ایدئولوژی منسجم را تشکیل می دهد. این عقاید به صورت آگاهانه یا نیمه آگاهانه در شکل گیری رفتار انسان ها تاثیر گذار است. بنابراین مهم است که با عقاید و اندیشه های بنیادی و اساسی که دین اسلام را تشکیل داده اند، آشنا باشیم. این مبانی، که در کتاب آموزش عقاید توضیح داده شده است، ریشه های اصلی درخت تنومند اسلام است و برای اعتقاد، ایمان و ایقان به آن لازم است که با آن موارد آشنا باشیم.
در تمام طول تاریخ، دانشمندان و فقهای بسیاری به توضیح و تفسیر آنچه که در عقاید اسلام آمده است پرداخته اند. آیت الله مصباح یزدی در این کتاب که دوره کامل سه جلدی است در سه بخش، اعتقاد به خدا و یگانگی او، اعتقاد به پیامبران و امامان و مساله نبوت و همچنین فرجام انسان ها در معاد را به طور کامل توضیح داده است.

کتاب آموزش عقاید

محمدتقی مصباح یزدی
تقی مصباح (زادهٔ ۱۱ بهمن ۱۳۱۳ در یزد) مشهور به محمدتقی مصباح یزدی، مجتهد، بنیان‌گذار و رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری، عضو سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، رئیس سابق شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت و یکی از استادان حوزهٔ علمیهٔ قم است. مصباح به عنوان استاد اخلاق و پدر معنوی جبهه پایداری شناخته می‌شود.وی از منظر علمی به دلیل نوشتارهایش در زمینه تفسیر موضوعی قرآن، و فلسفه اسلامی - به ویژه یکی ...