کتاب ماه الماس

The Moonstone
کد کتاب : 466
مترجم :
شابک : 978-964-448-633-3
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 658
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1868
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 8 مهر

الماس شوم
The Moonstone
کد کتاب : 74956
مترجم :
شابک : 978-9643136482
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 364
سال انتشار شمسی : 1384
سال انتشار میلادی : 1868
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 مهر

معرفی کتاب ماه الماس اثر ویلکی کالینز

ویلکی کالینز در کنار ادگار آلن پو، به عنوان مبدع داستان های کارآگاهی مدرن در دنیای ادبیات شناخته می شود و کتاب ماه الماس، تمامی عناصر لازم برای ارائه ی یک داستان جنایی بی نقص را در خود دارد: مکانی چون یک روستای انگلیسی دنج، سرقت الماسی گرانبها از قهرمان زن داستان، قتلی خونین و خودکشی ای تراژیک، قهرمانی عاشق اما مورد اتهام که هیچ خاطره ای از شب سرقت الماس ندارد و مجموعه ای از شخصیت هایی متنوع از قبیل دوستان، خویشاوندان، خدمتکاران، دکتر، وکیل و ناخدای کشتی؛ اما از همه ی این ها مهم تر، یک افسر پلیس محلی و کارآگاهی عجیب اما نابغه هستند که در پیشبرد داستان، نقش مهمی ایفا می کنند. ماه الماس از طنزی سیاه و ساختار روایی غیرمعمول اما بسیار تأثیرگذاری برخوردار است؛ بدین صورت که داستان توسط یازده راوی مختلف نقل می شود و هر کدام از این راوی ها، بخشی از حکایت زندگی خود و راز الماس گمشده را به مخاطب ارائه می کنند. کتاب ماه الماس، رمانی بسیار طوفانی و جذاب است که مخاطبین را با تعلیق، اتفاقات هیجان انگیز و عاشقانه های جذاب خود میخکوب خواهد کرد.

کتاب ماه الماس


ویژگی های کتاب ماه الماس

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

فیلم هایی بر اساس این کتاب بین سال های 1909 تا 1959 ساخته شده است.

ویلکی کالینز
ویلیام ویلکی کالینز، زاده ی 8 ژانویه ی 1824 و درگذشته ی 23 سپتامبر 1889، رمان نویس، نمایشنامه نویس و نویسنده ی انگلیسی داستان های کوتاه بود که در لندن به دنیا آمد.او در رشته ی حقوق تحصیل کرد و از دانشی که در این رشته اندوخته بود، در نوشتن آثارش نیز بهره برد. خوانندگان عصر ویکتوریا که کم کم از ادبیات سیاسی و اجتماعی دل زده و رویگردان می شدند، از نوشته های این نویسنده بسیار استقبال کردند.رمان آنتونیا یا سقوط رم که کالینز آن را در کودکی نوشت، اما تا ۱۸۵۰ منتشر نشد، نشانگر مرحله ی نخست در روند تک...
نکوداشت های کتاب ماه الماس
The first, the longest, and the best of modern English detective novels.
اولین، طولانی ترین و بهترین اثر در میان رمان های کارآگاهی انگلیسی.
T. S. Eliot

A marvellously intricate tale of mystery.
داستان معمایی ای که به شکل شگفت آوری چندوجهی است.
Barnes & Noble

Collins unmasks a restrictive society marked by sexual and imperial domination.
کالینز، از جامعه ای محدود کننده با تبعیض های جنسی و امپریالیستی پرده برمی دارد.
Penguin Random House Penguin Random House

قسمت هایی از کتاب ماه الماس (لذت متن)
وقتی که جوان هستی و تازه اول راه، اشکت به راحتی درمی آید. وقتی که پیر شدی و در حال ترک دنیا هستی، اشکت به راحتی درمی آید. بغضم ترکید.

گروهبان گفت: دنیای فلاکت باری است. آقای بترج، زندگی آدم، یک جور سیبل است و بدبختی همیشه در حال شلیک به آن؛ و همیشه هم به هدف می زند.

شاید فکر کنی که تناقضی آشکار را این جا مشاهده می کنی. اگر این طور است، به این حرف گوش کن. همسرت را در 24 ساعت آینده به دقت زیر نظر بگیر. اگر خانم خوبت، چیزی شبیه یک تناقض در رفتارش در این مدت نشان نداد، خدا به دادت برسد، چراکه با یک هیولا ازدواج کرده ای.