ماه الماس

The Moonstone

  • قیمت : ۴۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: نیلوفرنیلوفر

معرفی کتاب ماه الماس اثر ویلکی کالینز

ویلکی کالینز در کنار ادگار آلن پو، به عنوان مبدع داستان های کارآگاهی مدرن در دنیای ادبیات شناخته می شود و کتاب ماه الماس، تمامی عناصر لازم برای ارائه ی یک داستان جنایی بی نقص را در خود دارد: مکانی چون یک روستای انگلیسی دنج، سرقت الماسی گرانبها از قهرمان زن داستان، قتلی خونین و خودکشی ای تراژیک، قهرمانی عاشق اما مورد اتهام که هیچ خاطره ای از شب سرقت الماس ندارد و مجموعه ای از شخصیت هایی متنوع از قبیل دوستان، خویشاوندان، خدمتکاران، دکتر، وکیل و ناخدای کشتی؛ اما از همه ی این ها مهم تر، یک افسر پلیس محلی و کارآگاهی عجیب اما نابغه هستند که در پیشبرد داستان، نقش مهمی ایفا می کنند. ماه الماس از طنزی سیاه و ساختار روایی غیرمعمول اما بسیار تأثیرگذاری برخوردار است؛ بدین صورت که داستان توسط یازده راوی مختلف نقل می شود و هر کدام از این راوی ها، بخشی از حکایت زندگی خود و راز الماس گمشده را به مخاطب ارائه می کنند. کتاب ماه الماس، رمانی بسیار طوفانی و جذاب است که مخاطبین را با تعلیق، اتفاقات هیجان انگیز و عاشقانه های جذاب خود میخکوب خواهد کرد.

کتاب ماه الماس


ویژگی ها کتاب ماه الماس

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

فیلم هایی بر اساس این کتاب بین سال های 1909 تا 1959 ساخته شده است.

مشخصات کتاب ماه الماس
نوع جلد :گالینگور
قطع :رقعی
شابک :978-964-448-633-3
تعداد صفحه :658
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :1868
سری چاپ :1
بیشتر بخوانید

کتاب «ماه الماس»، نگین گرانبهای داستان های معمایی

ویلکی کالینز به عنوان مبدع داستان های کارآگاهی مدرن در دنیای ادبیات شناخته می شود و کتاب ماه الماس، تمامی عناصر لازم برای ارائه ی یک داستان جنایی بی نقص را در خود دارد

داستان های معمایی و تریلر، قلمرو هیجان و تعلیق

این دسته از کتاب ها، ضربان قلب مخاطب را به بازی می گیرند و هیجان و احساس ورود به دنیایی جدید را برای او به ارمغان می آورند.

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

نکوداشت های کتاب ماه الماس
The first, the longest, and the best of modern English detective novels.
اولین، طولانی ترین و بهترین اثر در میان رمان های کارآگاهی انگلیسی.
T. S. Eliot

A marvellously intricate tale of mystery.
داستان معمایی ای که به شکل شگفت آوری چندوجهی است.
Barnes & Noble

Collins unmasks a restrictive society marked by sexual and imperial domination.
کالینز، از جامعه ای محدود کننده با تبعیض های جنسی و امپریالیستی پرده برمی دارد.
Penguin Random House Penguin Random House

بخش هایی از کتاب ماه الماس (لذت متن)
وقتی که جوان هستی و تازه اول راه، اشکت به راحتی درمی آید. وقتی که پیر شدی و در حال ترک دنیا هستی، اشکت به راحتی درمی آید. بغضم ترکید.

گروهبان گفت: دنیای فلاکت باری است. آقای بترج، زندگی آدم، یک جور سیبل است و بدبختی همیشه در حال شلیک به آن؛ و همیشه هم به هدف می زند.

شاید فکر کنی که تناقضی آشکار را این جا مشاهده می کنی. اگر این طور است، به این حرف گوش کن. همسرت را در 24 ساعت آینده به دقت زیر نظر بگیر. اگر خانم خوبت، چیزی شبیه یک تناقض در رفتارش در این مدت نشان نداد، خدا به دادت برسد، چراکه با یک هیولا ازدواج کرده ای.