کتاب سرگذشت آرتور گوردن پیم

The Narrative of Arthur Gordon Pym of Nantucket
کد کتاب : 467
مترجم :
شابک : 978-600-91140-3-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 272
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1838
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 18 مهر

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

معرفی کتاب سرگذشت آرتور گوردن پیم اثر ادگار آلن پو

سرگذشت آرتور گوردن پیم، تنها رمان کامل نویسنده ی بزرگ آمریکایی، ادگار آلن پو است. داستان به زندگی فردی به نام آرتور گوردن پیم می پردازد که به صورت مخفیانه سوار یک کشتی شکار نهنگ به نام گرامپوس می شود. ماجراها و حوادث مختلفی چون شکستن کشتی، جنگ و برخورد با آدمخوارها برای پیم اتفاق می افتد تا این که او بالاخره توسط خدمه ی کشتی جین گای نجات می یابد. پیم در این کشتی به همراه دریانوردی به نام درک پیترز به ماجراجویی های خود در جنوب ادامه می دهد. کتاب با داستانی مرسوم درباره ی ماجراجویی های شخصی در دریا آغاز می شود، اما رفته رفته عجیب تر گشته و به سختی در طبقه بندی خاصی قرار می گیرد. آلن پو که هدفش، ارائه ی داستانی واقع گرایانه بود، از تجارب واقعی خود در سفرهای دریایی و آدم های گوناگون حاضر در این سفرها در نوشتن این رمان، بسیار الهام گرفته است. نقدهای مربوط به این اثر بر عناصری چون خودزندگی نامه بودن داستان، اشاراتی ضمنی بر مسائل مربوط به نژادپرستی و استفاده از نمادگرایی تأکید دارند.

کتاب سرگذشت آرتور گوردن پیم

ادگار آلن پو
ادگار آلن پو، زاده ی ۱۹ ژانویه ۱۸۰۹ و درگذشته ی ۷ اکتبر ۱۸۴۹، نویسنده، شاعر، ویراستار و منتقد ادبی اهل آمریکا بود که از او به عنوان یکی از پایه گذاران جنبش رمانتیک آمریکا یاد می شود.پو در بوستون به دنیا آمد. دومین فرزند دو بازیگر بود. پدرش در سال ۱۸۱۰ خانواده را ترک کرد و مادرش یک سال بعد درگذشت. بعد از این، جان و فرانسس آلن از ریچموند، ویرجینیا، سرپرستی او را برعهده گرفتند. هرچند هیچ وقت به صورت رسمی سرپرستی او را نپذیرفتند، ولی پو تا اواخر نوجوانی پیش آن ها بود. تنش ها بین ادگار و جان آلن ب...
نکوداشت های کتاب سرگذشت آرتور گوردن پیم
More than a century after its publication it continues to earn high critical marks.
این اثر بعد از گذشت حدود یک قرن از انتشارش، همچنان نقدهای بسیار مثبتی دریافت می کند.
Barnes & Noble

A must for the Poe fans.
کتابی که طرفداران آلن پو حتما باید بخوانند.
Mental Floss

It has fascinated and influenced generations of writers.
این رمان، چندین نسل از نویسندگان را مسحور کرده و تحت تأثیر قرار داده است.
Guardian Guardian

قسمت هایی از کتاب سرگذشت آرتور گوردن پیم (لذت متن)
دوستم در کمال آرامش به گفته هایش ادامه داد و گفت می داند که او را مست تصور می کنم، اما برعکس، هرگز تا به امروز و در مدت عمرش تا این حد هوشیار نبوده است و افزود که فقط از ماندن در رختخواب در شبی به این زیبایی، مثل فرد آزادی که به زنجیر کشیده شده باشد، ناراحت است.

تازه این تصمیم را گرفته بودم که ناگهان فریادی بلند و طولانی، نعره ای که انگار از گلوی هزاران هیولا بیرون آمده باشد، در فضا پخش شد و از فراز قایق گذشت.

مدام التماس می کرد او را از این درد و رنج برهانیم، منظورش این بود که به زندگی اش خاتمه دهیم. آن شب آخرین زیتون ها را خوردیم، و دریافتیم که آب درون کوزه متعفن تر از آن است که بدون مخلوط کردن با کمی شراب بتوانیم آن را بنوشیم. تصمیم گرفتیم فردا صبح لاک پشت را بکشیم.