سرگذشت آرتور گوردن پیم

The Narrative of Arthur Gordon Pym of Nantucket

  • قیمت : ۱۲,۵۰۰ تومان
  • وضعیت : ناموجود
انتشارات: نسل آفتابنسل آفتاب
نویسنده:

معرفی کتاب سرگذشت آرتور گوردن پیم اثر ادگار آلن پو

سرگذشت آرتور گوردن پیم، تنها رمان کامل نویسنده ی بزرگ آمریکایی، ادگار آلن پو است. داستان به زندگی فردی به نام آرتور گوردن پیم می پردازد که به صورت مخفیانه سوار یک کشتی شکار نهنگ به نام گرامپوس می شود. ماجراها و حوادث مختلفی چون شکستن کشتی، جنگ و برخورد با آدمخوارها برای پیم اتفاق می افتد تا این که او بالاخره توسط خدمه ی کشتی جین گای نجات می یابد. پیم در این کشتی به همراه دریانوردی به نام درک پیترز به ماجراجویی های خود در جنوب ادامه می دهد. کتاب با داستانی مرسوم درباره ی ماجراجویی های شخصی در دریا آغاز می شود، اما رفته رفته عجیب تر گشته و به سختی در طبقه بندی خاصی قرار می گیرد. آلن پو که هدفش، ارائه ی داستانی واقع گرایانه بود، از تجارب واقعی خود در سفرهای دریایی و آدم های گوناگون حاضر در این سفرها در نوشتن این رمان، بسیار الهام گرفته است. نقدهای مربوط به این اثر بر عناصری چون خودزندگی نامه بودن داستان، اشاراتی ضمنی بر مسائل مربوط به نژادپرستی و استفاده از نمادگرایی تأکید دارند.

کتاب سرگذشت آرتور گوردن پیم


ویژگی ها کتاب سرگذشت آرتور گوردن پیم

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

مشخصات کتاب سرگذشت آرتور گوردن پیم
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-91140-3-0
تعداد صفحه :272
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1838
سری چاپ :2
بیشتر بخوانید

ماجرای مرگ ادگار آلن پو، آخرین داستان معمایی این نویسنده

ماجرای مرگ اسرارآمیز ادگار آلن پو، انگار مستقیماً از صفحات یکی از آثار خود او برداشته شده است. او مردی عاشق ماجراجویی و شیفته ی معماها و اسرار بود

ادگار آلن ‏پو نابغه پریشان خیال

داستان های ادگار آلن ‏پو چنان واقعی است که فقط آن لحظه که پایان می یابد و پاهای خواننده محکم بر زمین سرد و سخت واقعیت کوبیده می شود قدر و قیمت فضای تخیلی نابش به چشم می آید.

نکوداشت های کتاب سرگذشت آرتور گوردن پیم
More than a century after its publication it continues to earn high critical marks.
این اثر بعد از گذشت حدود یک قرن از انتشارش، همچنان نقدهای بسیار مثبتی دریافت می کند.
Barnes & Noble

A must for the Poe fans.
کتابی که طرفداران آلن پو حتما باید بخوانند.
Mental Floss

It has fascinated and influenced generations of writers.
این رمان، چندین نسل از نویسندگان را مسحور کرده و تحت تأثیر قرار داده است.
Guardian Guardian

بخش هایی از کتاب سرگذشت آرتور گوردن پیم (لذت متن)
دوستم در کمال آرامش به گفته هایش ادامه داد و گفت می داند که او را مست تصور می کنم، اما برعکس، هرگز تا به امروز و در مدت عمرش تا این حد هوشیار نبوده است و افزود که فقط از ماندن در رختخواب در شبی به این زیبایی، مثل فرد آزادی که به زنجیر کشیده شده باشد، ناراحت است.

تازه این تصمیم را گرفته بودم که ناگهان فریادی بلند و طولانی، نعره ای که انگار از گلوی هزاران هیولا بیرون آمده باشد، در فضا پخش شد و از فراز قایق گذشت.

مدام التماس می کرد او را از این درد و رنج برهانیم، منظورش این بود که به زندگی اش خاتمه دهیم. آن شب آخرین زیتون ها را خوردیم، و دریافتیم که آب درون کوزه متعفن تر از آن است که بدون مخلوط کردن با کمی شراب بتوانیم آن را بنوشیم. تصمیم گرفتیم فردا صبح لاک پشت را بکشیم.