کتاب حضرت بقیه الله

Baqiyyat-ollah
کد کتاب : 47391
شابک : 978-9641217398
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 216
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 21 تیر

معرفی کتاب حضرت بقیه الله اثر محمد شجاعی زنجانی

این کتاب یکی از ۸ کتاب تبدیل سخنرانی های آیت الله محمد شجاعی در مجالس خصوصی و عمومی است و به موضوع مهدویت و زندگی و امامت حضرت ولی عصر(عج) می پردازد.
«حضرت بقیة الله» با شناخت حضرت مهدی (عج) آغاز می شود. میلاد مقدس، نایبان خاص، و بحث در معنای بقیه الله از جمله مطالبی هستند که در بخش اول کتاب آمده اند. در ادامه هم به غیبت کبرای آن حضرت پرداخته و در آن از روایاتی که پیش از غیبت از آن خبر داده اند، سخن گفته شده است؛ همچنین اینکه غیبت آزمایشی بزرگ است و در زمان غیبت تشرف که انواعی دارد ممکن است.
این کتاب امام مهدی (عج) را از منظر اهل سنت نیز به خواننده معرفی می کند و عصر ظهور آن حضرت نیز در این کتاب فصلی را به خود اختصاص داده است. علائم ظهور و قیام آم حضرت و جهان پس از قیام مهدی هم در این کتاب تشریح شده است. مبحث رجعت هم، بخش پایانی این کتاب را می سازد.

کتاب حضرت بقیه الله

محمد شجاعی زنجانی
محمد شجاعی زنجانی (زادهٔ ۱۳۲۰، درگذشتهٔ ۱۳۹۴)، روحانی شیعه، نویسنده کتاب‌های مذهبی و نمایندهٔ دورهٔ اول از حوزهٔ انتخابیهٔ زنجان بوده ‌است.محمد شجاعی در سال ۱۳۲۰ شمسی در زنجان به دنیا آمد. در سال ۱۳۳۱ به حوزه علمیه زنجان و در سال ۱۳۳۵ش به حوزه علمیه قم رفت. در سال ۱۳۴۶ش بعد از درگذشت پدرش به زنجان بازگشت. او در زنجان مشغول امور دینی بود و جلسات اخلاقی نیز برگزار می‌کرد. شجاعی از مخالفان نظام سلطنتی پهلوی محسوب می‌شد و با آن مبارزه می‌کرد. به همین دلیل بازداشت و به مدت...