کتاب عاشقانه های جنگ

War romance
پازل شعر امروز
کد کتاب : 4740
شابک : 978-6003671560
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 124
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 21 اسفند

معرفی کتاب عاشقانه های جنگ اثر رضا کاظمی

کتاب حاوی دو بخش است. بخش اول به نام "سونات تنهایی" می‌پردازد که به عنوان یک سونات قطعه‌ای از موسیقی تصور می‌شود و به عنوان یک قطعه از شعر برای یک یا دو ساز ساخته می‌شود. شاعر هم در کتاب به تأکید بر چند صدایی بودن این شعر اشاره می‌کند. در این بخش، شاعر شعرهایی را ارائه می‌دهد که از بخش‌های مستقل تشکیل شده‌اند. این بخش‌های مستقل با استفاده از شبه ترجیع بندی در بعضی از قسمت‌ها آغاز شده و بخش‌ها را به هم متصل می‌کنند.

این سبک نوشتار شاعر به خواننده اجازه می‌دهد تا در تجربه شعری عمیق‌تری فرو برده و ارتباطات میان بخش‌های مختلف را درک کند. این رویکرد ادبی باعث ایجاد یک تنوع و پیچیدگی ادبی در متن می‌شود و به خواننده امکان می‌دهد تا در مسیر تازه‌ای در دنیای شعر قدم بگذارد.

کتاب عاشقانه های جنگ

رضا کاظمی
رضا کاظمی، شاعر، نویسنده و هنرمند، متولد ۱۳۴۹ در تهران، تحصیل‌کردهٔ دو رشتهٔ «مهندسی عمران» و «طراحیِ دکوراسیونِ داخلی»، فعالیت‌های ادبی خود را در دو زمینهٔ شعر و داستان از سال ۷۴ آغاز کرده است. او اولین کتاب خود را در سال ۷۹ در ژانرِ ادبیات عاشقانهٔ جنگ منتشر کرد. کاظمی بعد از چندین سال تجربهٔ سُرایشِ شعر کوتاه و بلندِ عاشقانه در فضای ادبیاتِ جنگ و انتشار مجموعه‌هایی در همان فضا، اکنون سال‌هاست که دیگر به صورت اختصاصی در حیطهٔ شعر کوتاهِ آزاد &ndas...