کتاب حکمت برتر

Superior wisdom
کد کتاب : 47871
شابک : 978-622-260-040-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 234
سال انتشار شمسی : 1400
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 25 خرداد

معرفی کتاب حکمت برتر اثر سید مصطفی محقق داماد

مجموعه پیش رویتان سلسله درس هایی است که اینجانب در سال 1385 خورشیدی که به دعوت حضرت استاد جناب دکتر غلامرضا اعوانی برای تدریس حکمت متعالیه در موسسه حکمت و فلسفۀ ایران در مقطع دکتری دعوت شده بودم،طی یک ترم ارائه داده ام.
خداوند این نعمت را نصیبم ساخت که فضلائی در آن دوره در کلاس شرکت داشتند که از نشاط فلسفی بسیاری بالایی برخوردار بودند و خوشبختانه اکنون همگی در سمت عضویت هیئت علمی دانشگاه های معتبر کشور اشتغال دارند.
بنای من در این دوره آن بود تا طرحی را که پیش از آن در مقالۀ ” حکمت متعالیه: ابداع یا التقاط؟” طراحی و منتشر کرده بودم، تکمیل نمایم.
در آن مقاله قطعه ای از صدرا به نقل أسفار آورده بودم که او در آن حدود هفده مسئله را می شمرد و معتقد است ذهن ابن سینا در این مسائل کند شده و نتوانسته است آن ها را حل کند،اما خودش از عهدۀ حل آن ها برآمده است.اینجانب می خواستم با مراجعه به منابع صدرا و نیز ابن سینا بررسی کنم که این مسائل به چه نحوی در این سنا مطرح بوده و سپس چگونه در حکمت متعالیه حل شده اند.
در اثر حاضر مقالۀ مذکور مندرج است و در دسترس قرار دارد.

کتاب حکمت برتر

سید مصطفی محقق داماد
سید مصطفی محقق احمدآبادی معروف به محقق داماد، (زادهٔ ۱۳۲۴ خورشیدی) مجتهد، حقوق‌دان، عضو پیوسته و رئیس گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران، عضو هیئت امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و استاد حوزه و دانشگاه است.او از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۷۳ ریاست سازمان بازرسی کل کشور را عهده‌دار بوده‌است. او که دانش آموختهٔ حوزهٔ علمیهٔ قم، دانشگاه تهران و دانشگاه کاتولیک لوون است، استاد حقوق دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه شهید مطهری، دانشگاه علوم اسلامی رضوی است و بیش از ده سال ...