کتاب نه فرشته نه قدیس

No Saints or Angels
کد کتاب : 4788
مترجم :
شابک : 978-964-7443-83-8‮
قطع : رقعی
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1999
نوع جلد : شومیز
زودترین زمان ارسال : 4 مهر

نه فرشته، نه قدیس
No Saints or Angels
  • 148,000 تومان
  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: آگه آگه
    نویسنده:
کد کتاب : 63358
مترجم :
شابک : 978-9643293000
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 328
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1999
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب نه فرشته نه قدیس اثر ایوان کلیما

کتاب نه فرشته نه قدیس، اثری نوشته ی ایوان کلیما است که اولین بار در سال 1999 انتشار یافت. کریستینا زنی طلاق گرفته است که به پنجاه سالگی نزدیک می شود و فرزندی پانزده ساله و سرکش دارد. او از زندگی بی روح و سرد خود احساس کسالت می کند تا این که وارد رابطه ای عاشقانه با مردی پانزده سال جوانتر از خود می شود و لذتی جدید را تجربه می کند. اما فرار او به دنیای عشق و عاشقی، به هیچ وجه کامل و بدون نقص نیست. او نگران دخترش جانا است؛ دختری که به مدرسه اهمیت نمی دهد و حتی شاید به هروئین معتاد شده باشد. کریستینا که در دوراهی های سرنوشت سازی در مسیر زندگی خود قرار گرفته، باید راهی برای رها کردن گذشته و مواجهه با چالش های پیش روی خود پیدا کند، آن هم در کشورش، چکسلواکی، که همچنان در حال تلاش برای رها شدن از ستم سال های حکومت کمونیستی است.

کتاب نه فرشته نه قدیس


ویژگی های کتاب نه فرشته نه قدیس

ایوان کلیما، برنده جایزه ادبی فرانتس کافکا

از کتاب های برگزیده سال 2001 به انتخاب Washington Post

ایوان کلیما
ایوان کلیما، زاده ی 14 سپتامبر 1931، نویسنده ای اهل چک است.کلیما دوران کودکی خود را در ترزیناشتات گذراند. بسیاری از آثار کلیما و هم عصرانش در دوره ای ممنوع الانتشار شدند اما او از کشورش خارج نشد و به گفته ی خود، در کنار شادی ها و اندوه های هموطنانش ماند. او در سال 1969 به دعوت دانشگاه میشیگان، برای تدریس به آمریکا رفت. کلیما یک سال بعد به پراگ بازگشت و به نوشتن نمایشنامه و داستان روی آورد اما آثارش تا سال 1989 فقط در خارج از چکسلواکی منتشر می شدند. کلیما در سال 2002 موفق شد جایزه ی فرانتس کاف...
نکوداشت های کتاب نه فرشته نه قدیس
Like Anton Chekhov, Mr. Klima is a writer able to show us what's extraordinary about ordinary life.
آقای کلیما، مثل آنتون چخوف، نویسنده ای است که می تواند به ما نشان دهد چه چیزهای خارق العاده ای در رابطه با زندگی عادی وجود دارد.
The Washington Times

Stirring and valuable.
برانگیزاننده و ارزشمند.
The Hartford Courant

A compelling, bleak story.
داستانی هیجان انگیز و بی پرده.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب نه فرشته نه قدیس (لذت متن)
آدم های خوب رنج بیشتری می کشند چون از رنج دیگران هم رنج می برند.

موقعی که من به دنیا آمدم از مرگ این نویسنده ماهر پانزده سال می گذشت. او برای تنها عشق واقعی زندگی اش نوشته بود: محبوبم به خاطر خدا یاد بگیر شاد باشی. این تنها آرزوی من است برای تو، و غیر از عشقت هیچ چیزی زیباتر از شادی ات نمی توانی به من بدهی.

حتی به درد کاری هم که الان مشغولش هستم نمی خورم، چون نمی توانم مردم را همان طوری که هستند، قبول کنم و با آن ها کنار بیایم. دوست دارم توی دنیای دیگری زندگی کنم، دنیایی که در آن کار و اعمال مردم باعث احترام بشود، درست برخلاف آنچه امروز معمول است.