نه فرشته نه قدیس

No Saints or Angels

مشخصات کتاب نه فرشته نه قدیس
مترجم :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-7443-83-8‮
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1999
زودترین زمان ارسال :---

ایوان کلیما، برنده جایزه ادبی فرانتس کافکا

از کتاب های برگزیده سال 2001 به انتخاب Washington Post

معرفی کتاب نه فرشته نه قدیس اثر ایوان کلیما | ایران کتاب

کتاب نه فرشته نه قدیس، اثری نوشته ی ایوان کلیما است که اولین بار در سال 1999 انتشار یافت. کریستینا زنی طلاق گرفته است که به پنجاه سالگی نزدیک می شود و فرزندی پانزده ساله و سرکش دارد. او از زندگی بی روح و سرد خود احساس کسالت می کند تا این که وارد رابطه ای عاشقانه با مردی پانزده سال جوانتر از خود می شود و لذتی جدید را تجربه می کند. اما فرار او به دنیای عشق و عاشقی، به هیچ وجه کامل و بدون نقص نیست. او نگران دخترش جانا است؛ دختری که به مدرسه اهمیت نمی دهد و حتی شاید به هروئین معتاد شده باشد. کریستینا که در دوراهی های سرنوشت سازی در مسیر زندگی خود قرار گرفته، باید راهی برای رها کردن گذشته و مواجهه با چالش های پیش روی خود پیدا کند، آن هم در کشورش، چکسلواکی، که همچنان در حال تلاش برای رها شدن از ستم سال های حکومت کمونیستی است.

کتاب نه فرشته نه قدیس

نکوداشت های کتاب نه فرشته نه قدیس
Like Anton Chekhov, Mr. Klima is a writer able to show us what's extraordinary about ordinary life.
آقای کلیما، مثل آنتون چخوف، نویسنده ای است که می تواند به ما نشان دهد چه چیزهای خارق العاده ای در رابطه با زندگی عادی وجود دارد.
The Washington Times

Stirring and valuable.
برانگیزاننده و ارزشمند.
The Hartford Courant

A compelling, bleak story.
داستانی هیجان انگیز و بی پرده.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب نه فرشته نه قدیس (لذت متن)
آدم های خوب رنج بیشتری می کشند چون از رنج دیگران هم رنج می برند.

موقعی که من به دنیا آمدم از مرگ این نویسنده ماهر پانزده سال می گذشت. او برای تنها عشق واقعی زندگی اش نوشته بود: محبوبم به خاطر خدا یاد بگیر شاد باشی. این تنها آرزوی من است برای تو، و غیر از عشقت هیچ چیزی زیباتر از شادی ات نمی توانی به من بدهی.

حتی به درد کاری هم که الان مشغولش هستم نمی خورم، چون نمی توانم مردم را همان طوری که هستند، قبول کنم و با آن ها کنار بیایم. دوست دارم توی دنیای دیگری زندگی کنم، دنیایی که در آن کار و اعمال مردم باعث احترام بشود، درست برخلاف آنچه امروز معمول است.