کتاب چشم عکاس

The Photographer's Eye
(بررسی طراحی و ترکیب بندی در عکاسی)
کد کتاب : 48679
مترجم : زهرا ریحانی منفرد
شابک : 978-6006413488
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 204
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 9 مهر

معرفی کتاب چشم عکاس اثر مایکل فریمن

طراحی تنها عامل مهم در ایجاد یک عکس موفق است. توانایی دیدن پتانسیل یک تصویر قوی و سپس سازماندهی عناصر گرافیکی در یک ترکیب موثر و متقاعد کننده همیشه یکی از مهارت های کلیدی در ساخت عکس بوده است.

عکاسی دیجیتال جنبه جدید و هیجان انگیزی را برای طراحی به ارمغان آورده است - اول به این دلیل که بازخورد فوری از یک دوربین دیجیتال امکان ارزیابی و بهبود فوری را فراهم می کند. و دوم به این دلیل که ابزارهای ویرایش تصویر تغییر و بهبود طراحی را پس از فشار دادن شاتر ممکن می‌سازند. این تأثیر عمیقی بر نحوه عکس گرفتن عکاسان دیجیتال داشته است.

«چشم عکاس» که اکنون به شانزده زبان منتشر شده است، همچنان با عکاسان در همه جا صحبت می کند. با رسیدن به 100000 نسخه چاپ شده تنها در ایالات متحده و بیش از 300000 نسخه در سراسر جهان، نشان می دهد که چگونه هر کسی می تواند توانایی دیدن و گرفتن عکس های دیجیتال عالی را توسعه دهد. این کتاب تمام رویکردهای سنتی در ترکیب و طراحی را بررسی می‌کند، اما مهم‌تر از همه، به تکنیک دیجیتالی جدید عکس‌برداری نیز می‌پردازد، با دانشی که بعدا یک تصویر ویرایش، دستکاری یا مونتاژ می‌شود تا به یک تصویر نهایی منجر شود که ممکن است بسیار متفاوت باشد. از آن چیزی که در منظره یاب دیده می شود.

کتاب چشم عکاس

مایکل فریمن
مایکل فریمن (متولد 1945) نویسنده ، عکاس و روزنامه نگار انگلیسی است.در سال 1978، آتن، اولین کتابی که به عنوان عکاس به او اعتبار می دهد، در یک مجموعه Time-Life به نام The Greatest Citys منتشر شد. به دنبال آن دو کتاب دیگر به نام های "نگهبانان مرز شمال غربی: پاتان ها" در سال 1982 و "راهداران جنگل تایلند: اخا" در سال 1982، هر دو در سری بعدی زندگی-زمانی "مردم وحشی". فریمن با کار با مجله اسمیتسونیان رابطه طولانی مدت داشته است و از سال 1978 تا 2008 از 40 داستان عکاسی کرده است. یکی از اصلی ترین تخصص ه...
نکوداشت های کتاب چشم عکاس
"Beautifully presented with generous and helpful color illustrations, this book is a very affordable addition to the library of the serious photographer."
"این کتاب که به زیبایی با تصاویر رنگی سخاوتمندانه و مفید ارائه شده است، افزودنی بسیار مقرون به صرفه به کتابخانه یک عکاس جدی است."
Canadian Camera

قسمت هایی از کتاب چشم عکاس (لذت متن)