کتاب مدار راس السرطان Tropic of Cancer


  • قیمت : ۲۴,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

معرفی کتاب مدار راس السرطان اثر هنری میلر

محمدعلی فائزی محمدعلی فائزی

اولین اثر هنری میلر با نام مدار رأس السرطان، یکی از جنجال بر انگیز ترین و تأثیرگذارترین رمان های قرن بیستم است. مدار رأس السرطان، تعریف جدیدی از رمان مطرح نمود. داستان این اثر که در پاریس دهه ی 1930 می گذرد، به نویسنده ای آمریکایی می پردازد که زندگی عجیب و غریبی در میان تن فروشان و هنرمندان دارد. این اثر برای مدتی بیش از سی سال در آمریکا و انگلستان ممنوع بود، اما در فرانسه اجازه ی انتشار داشت از این کشور به کشورهای دیگر قاچاق می شد. زمانی که مدار رأس السرطان برای اولین بار در سال 1961 در آمریکا به انتشار رسید، بیش از شصت مورد، شکایت از این رمان مطرح شد تا این که سرانجام، دیوان عالی ایالات متحده، آن را به عنوان اثری هنری پذیرفت و به این شکایت ها خاتمه داد. این کتاب جریان ساز و شجاعانه، یکی از سنگ بناهای ادبیات مدرن است که مخاطب را وادار به بازنگری در مورد مفاهیمی چون هنر، آزادی و اخلاقیات می کند.

خرید و معرفی کتاب خواندنی مدار راس السرطانانتشارات: ققنوسققنوس
مترجم: سهیل سمی سهیل سمی
نویسنده: هنری میلر هنری میلر
مشخصات کتاب مدار راس السرطان
قطع :رقعی
شابک :978-964-311-783-2
وزن :426
تعداد صفحه :392
سال انتشار شمسی :1394
سال انتشار میلادی :1934
سری چاپ :1

ویژگی ها کتاب مدار راس السرطان

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

نکوداشت های کتاب مدار راس السرطان
A momentous event in the history of modern writing.
رویدادی مهم در تاریخ آثار مدرن.
Samuel Beckett

The book that forever changed the way American literature would be written.
کتابی که شکل و شیوه ی نگارش آثار ادبی آمریکایی را برای همیشه تغییر داد.
Penguin

One of the ten great novels of our century.
یکی از ده رمان برتر عصر حاضر.
Goodreads

بخش هایی از کتاب مدار راس السرطان (لذت متن)
نیاز دارم که تنها باشم. باید در انزوا در مورد سرافکندگی و ناامیدی ام فکر کنم؛ نور خورشید و سنگ فرش خیابان ها را در تنهایی می خواهم، بدون هیچ مکالمه ای، رو در رو با خودم، در حالی که تنها موسیقی قلبم در کنارم است.

تصمیم گرفتم که به هیچ چیز دل نبندم و هیچ انتظاری نداشته باشم.

نه پولی دارم، نه امکاناتی، نه امیدی. من خوشبخت ترین مرد عالم هستم. یک سال پیش، شش ماه پیش، فکر می کردم هنرمندم. دیگر به این مسئله فکر نمی کنم، هستم. وجودم از ادبیات تهی شده. دیگر کتابی برای نوشتن باقی نمانده، خدا را شکر. می پرسید پس این چیست؟ این که کتاب نیست، مایه رسوایی است، افتراست، هتک حرمت شخصیت است. این نوشته ها به معنای معمول کلمه یک کتاب نیست؛ نه، توهینی طولانی است، اخ و تفی به صورت هنر، تیپایی به آسمان، بشر، تقدیر، زمان، عشق، زیبایی... هر آنچه فکرش را بکنید.