کتاب بهار زندگی دوشیزه جین برودی

The Prime of Miss Jean Brodie
کد کتاب : 491
مترجم :
شابک : 978-9642439713
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 168
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1961
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1969 ساخته شده است.

معرفی کتاب بهار زندگی دوشیزه جین برودی اثر میوریل اسپارک

خانم جین برودی در مدرسه ی دخترانه ی بی سر و صدای مارسیا بلین، بدون هیچ حرف و حدیثی بهترین و موفق ترین دوران خود را سپری می کند. او به کاربردی بودن روش های تدریس غیر معمول خود بسیار باور دارد و گروهی از دانش آموزانش را انتخاب می کند تا با صرف وقت و انرژی، آن ها را تبدیل به بهترین بهترین ها کند. هر کدام از این دانش آموزان انتخاب شده-یونیس، جنی، ماری، مانیکا، رز و سندی-در زمینه ای بااستعداد هستند و خانم برودی تلاش می کند تا آن ها بتوانند بهترین عملکرد را از خود نشان دهند. او که تصمیم دارد تا عدم وابستگی، انگیزه و بلندپروازی را ملکه ی ذهن این گروه سازد، به آن ها می گوید که خوبی، حقیقت و زیبایی، مهم ترین مسائل در زندگی هستند. اما خیانت یکی از این دانش آموزان به خانم برودی، همه چیز را دستخوش تغییر می کند.

کتاب بهار زندگی دوشیزه جین برودی

میوریل اسپارک
میوریل اسپارک، زاده ی 1 فوریه ی 1918 و درگذشته ی 13 آپریل 2006، رمان نویس، نویسنده ی داستان کوتاه، شاعر و مقاله نویس اسکاتلندی بود. او در ادینبورگ به دنیا آمد و در مدرسه ی دخترانه ی جیمز گیلسپی تحصیل کرد. اسپارک سپس در کالج هریوت وات، دوره های مکاتبات تجاری و خلاصه نویسی را گذراند. وی سپس برای مدت کوتاهی به تدریس زبان انگلیسی روی آورد و بعد از آن به منشی گری در یک فروشگاه مشغول شد.اسپارک، نویسندگی را به طور جدی با شعر و نقد ادبی آغاز کرد. او در سال 1954 به کلیسای کاتولیک پیوست که خودش این اقد...
نکوداشت های کتاب بهار زندگی دوشیزه جین برودی
Short and bittersweet, a masterpiece of narrative fiction.
موجز و تلخ و شیرین، شاهکاری در ادبیات روایی.
Guardian Guardian

We are never out of touch in a Spark novel with the happiness of creation.
هیچ وقت در رمان های اسپارک از احساس لذت خلق دور نیستیم.
New Yorker New Yorker

Spark's powers of invention are apparently inexhaustible.
توانایی اسپارک در خلاقیت، به نظر تمام نشدنی است.
Commonwealth

قسمت هایی از کتاب بهار زندگی دوشیزه جین برودی (لذت متن)
جنی آن موقع به خاطر زیبایی اش مشهور بود، و صدای شیرینی داشت، طوری که آقای لوتر که برای تدریس آواز به کلاس آن ها می آمد، موقع خواندن «بیا ببین که بهار زرین دل...» با تحسین نگاهش می کرد؛ و حلقه های موی او را با دست تاب می داد، و جسورانه این کار را می کرد چون دوشیزه برودی همیشه در ساعت درس آواز با شاگردانش در کلاس می ماند. حلقه های موی او را تاب می داد و مثل بچه ای که بخواهد حقه هایش را به نمایش بگذارد به دوشیزه برودی نگاه می کرد و انگار می خواست او را امتحان کند و ببیند آیا اصلا علاقه ای به همراهی کردن با رفتار غیر ادینبورویی او دارد یا نه.

خوب است که در شرایط سخت، حرفی زده نشود، نه سیاه و نه سفید. کلام، نقره است و سکوت، طلا.

بهترین دوره ی زندگی انسان، گذراست. شما دخترهای کوچولو، وقتی که بزرگ شدید، باید حواستان باشد که بهترین دوره ی زندگی تان را، هر وقت که اتفاق افتاد، تشخیص دهید.