کتاب شاعری

Poetics
  • 10 % تخفیف
    75,000 | 67,500 تومان
  • موجود
  • انتشارات: ققنوس ققنوس
    نویسنده:
کد کتاب : 4938
مترجم :
شابک : 978-6002784025
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 224
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 335 قبل از میلاد مسیح
نوع جلد : سلفونی
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 8 فروردین

معرفی کتاب شاعری اثر ارسطو

ارسطو در شاعری قصد آن را دارد تا با ارائه دستورهای عملی به تراژدی نویس های نوپا یاری برساند و در پی آن است تا دور از نگره آموزشی، چارچوبی زیبایی شناختی، نظری و عملی ارائه کند که نمایشنامه نویسان را ناخودآگاه سمت و سویی هنرمندانه تر و عمیق تر ببخشد.
کتاب شاعری تأثیرگذارترین اثر دنیای کلاسیک در حیطه نقد ادبی است.یکی از مهم ترین نوشته های ارسطو کتاب شاعری است که در جستجوی ارائه تفسیری دقیق از انواع شعر و ساختار و اجزای شعر والاست. ارسطو شعر را ابزار تقلید برای نمایش یا بازنمایی زندگی به واسطه شخصیت، احساس و کنش می داند. البته ارسطو برای شعر گسترده معنایی وسیع تری را در نظر می گیرد، به گونه ای که این ظرف بزرگ انواع شعر از جمله حماسه، تراژدی، کمدی، و... را در خود جا دهد.

کتاب شاعری

ارسطو
ارسطو، زاده ی 384 و درگذشته ی 322 قبل از میلاد مسیح، از بزرگترین فیلسوفان یونان باستان بود.ارسطو در خانواده ای ثروتمند از اهالی استاگیرا، شهری در شمال یونان، به دنیا آمد. او در 17 سالگی به آکادمی افلاطون در آتن فرستاده شد و 20 سال در آن جا درس خواند و تدریس کرد. ارسطو پس از مرگ افلاطون در سال 347، ناکام از در اختیار گرفتن مدیریت آکادمی، به اسوس در آسیای کوچک رفت و با پایتیاس، خواهرزاده ی فرمانروای وقت، ازدواج کرد. او در سال 343 به دعوت فیلیپ مقدونی، آموزش اسکندر مقدونی را بر عهده گرفت پس از ب...