کتاب اخلاق

Nicomachean Ethics
کتاب حاضر، ترجمه ای از کتاب معروف «ارسطو» با نام «اخلاق» است. «کتاب «اخلاق»: معروف به «اخلاق نیکوماکوس» است و گفته می شود که ارسطو آن را به نام پسر خود «نیکوماکوس» نامیده است. این کتاب در ده بخش تدوین یافته و با نظریة «سعادت» به اتمام می رسد که می توان آن را فشردة کتاب و کلید آن دانست. «ارسطو» پس از نفی لذّت، ثابت می کند که سعادت حقیقی انسان در این است که در مشاغل عقلی و مشهودات هوشی صرف شود و اسم آن را حیات تأمّلی می نهد. در نهایت «ارسطو» نتیجه می گیرد که سعادت عبارت از عمل تأمّل است و اینکه مرد دانشمند، تنها فردی است که می داند خوشبخت ترین فرد روی زمین است.
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 70,000 | 63,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نگاه نگاه
    نویسنده:
کد کتاب : 4940
مترجم :
شابک : 978-9643517113
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 552
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 340 قبل از میلاد
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 17 خرداد

معرفی کتاب اخلاق اثر ارسطو

این اثر که نقش برجسته ای در معرفی اخلاق ارسطویی دارد، از ده کتاب تشکیل می شود و بر مبنای یادداشت برداری از سخنان ارسطو در لیسیوم شکل گرفته است. این اثر، یا توسط نیکوماخوس (پسر ارسطو) ویرایش شده یا به او تقدیم شده است.

کتاب اخلاق

ارسطو
ارسطو، زاده ی 384 و درگذشته ی 322 قبل از میلاد مسیح، از بزرگترین فیلسوفان یونان باستان بود.ارسطو در خانواده ای ثروتمند از اهالی استاگیرا، شهری در شمال یونان، به دنیا آمد. او در 17 سالگی به آکادمی افلاطون در آتن فرستاده شد و 20 سال در آن جا درس خواند و تدریس کرد. ارسطو پس از مرگ افلاطون در سال 347، ناکام از در اختیار گرفتن مدیریت آکادمی، به اسوس در آسیای کوچک رفت و با پایتیاس، خواهرزاده ی فرمانروای وقت، ازدواج کرد. او در سال 343 به دعوت فیلیپ مقدونی، آموزش اسکندر مقدونی را بر عهده گرفت پس از ب...