کتاب آستریکس در سرزمین گل

Asterix the Gaul
کد کتاب : 503
مترجم :
شابک : 978-600-6444-00-0
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 48
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1959
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 10 مهر

جزو فهرست 100 کتاب قرن لوموند

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1967 ساخته شده است.

معرفی کتاب آستریکس در سرزمین گل اثر رنه گوسینی

آستریکس در سرزمین گل، اولین عنوان از مجموعه کتاب های مصور آستریکس، نوشته ی رنه گوسینی است. داستان این کتاب در ابتدا به صورت یک مجموعه در مجله ی پیلوت انتشار یافت؛ مجله ای فرانسوی-بلژیکی و مربوط به کتاب های مصور که خود گوسینی به همراه چندین هنرمند دیگر به وجود آورده بود. داستان کتاب در سال 50 قبل از میلاد مسیح اتفاق می افتد. تمام سرزمین گل اشغال شده است و فقط یک روستا با مردمی دلاور و نترس توانسته دشمن را خارج از مرزهای خود نگه دارد.. اما آستریکس، اوبلیکس و سایر دوستانشان تا چه مدتی می توانند در برابر سپاه قدرتمند جولیوس سزار مقاومت کنند؟ با اندکی زیرکی و البته مقداری از معجون جادویی جادوگری به نام گتافیکس، هر چیزی ممکن خواهد شد.

کتاب آستریکس در سرزمین گل

رنه گوسینی
رنه گوسینی، زاده ی 14 آگوست 1926 و درگذشته ی 5 نوامبر 1977، خالق کتاب های مصور و نویسنده ی لهستانی/فرانسوی بود.او در پاریس و در خانواده ای یهودی و مهاجر از لهستان به دنیا آمد.خانواده ی رنه پس از تولد دو سالگی او به بوینس آیرس در آرژانتین نقل مکان کردند. او در این شهر، دوران خوبی را گذراند و در مدارس فرانسوی تحصیل کرد. رنه به خاطر کتاب های مصوری که می خواند، خیلی زود شروع به کشیدن نقاشی و کارتون کرد.گوسینی در سال 1945 به همراه مادرش به نیویورک رفت اما به دلیل این که می خواست از خدمت در ارتش آم...
نکوداشت های کتاب آستریکس در سرزمین گل
A text with glorious wordplay, satire and historical and political allusion.
داستانی با بازی های کلامی فوق العاده، طنز و کنایه های تاریخی و سیاسی.
TIME OUT

In Asterix one finds all of human life.
در داستان آستریکس، تمام زندگی انسان را می توان یافت.
TIMES TIMES

With wonderful cartoon sketches, lots of humor and superb characters.
با کارتون های شگفت انگیز، شوخی های زیاد و شخصیت های خارق العاده.
Book of Days Tales

قسمت هایی از کتاب آستریکس در سرزمین گل (لذت متن)
آستریکس: «می بینی اوبلیکس، این ترس نیست که به تو بال پرواز می دهد، بلکه عشق است. گتافیکس، فایده ی ترس چیست؟ گتافیکس: «ترس، چیزی است که ما را شجاع می کند. شجاعت واقعی زمانی است که بر ترست غلبه کرده باشی.

نه آستریکس، تو این جا می مانی تا از روستا محافظت کنی. قدرتت را از معجون می گیری، اما هوش و ذکاووت کاملا برای خودت است. از دست دادن تو برای ما فاجعه خواهد بود.

این شکنجه قرار است زمان زیادی طول بکشد؟ من کارهای بهتری برای انجام دادن دارم!