کتاب مجموعه آثار علامه طباطبایی (جلد دهم)

Allameh Tabatabai
کتاب های سیر و سلوک سبز و نسب نامه خاندان طباطبایی
کد کتاب : 51390
شابک : 978-9640921302
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 615
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 6 اردیبهشت

معرفی کتاب مجموعه آثار علامه طباطبایی (جلد دهم) اثر سید محمدحسین طباطبایی

شرح و بسط معارف اسلامی را باید از متفکران ژرف اندیشی آموخت که نزد همگان به علم و دانش و صفای باطن و تهذیب نفس، شناخته شده اند.
بی تردید علامه سید محمد حسین طباطبائی از عالمان برجسته ای است که نزد همگان به این صفات شهره است. وی با سخت کوشی و تأمل و دقت و از سر اخلاص به فراگیری علوم همت گماشت و با هوشیاری در مسیر تهذیب نفس و عرفان پای نهاد؛ از همین رو، آثاری که از وی به جا مانده جاذبه ویژه ای دارد و با بهره مندی از عقلانیت و معنویت عقل و قلب، مخاطبان را سیراب می سازد.
در سالیان قبل، بعضی از آثار ایشان، چاپ شده بود اما استاد سید هادی خسروشاهی از سالیانی دراز و با اجازهٔ شخص آن بزرگوار، همهٔ آنها را غیر از تفسیر المیزان با دقت تنظیم، تصحیح، ویرایش و آماده ساخته و برای چاپ به موسسه بوستان کتاب سپردند که به تدریج در بیست جلد منتشر گردید.
اینک برای نظم و انسجام بهتر، همه آن آثار را تحت عنوان «مجموعه آثار علامه طباطبائی» به صورتی که در پیشرو دارید در ده مجلد تنظیم شده است.
کتاب حاضر جلد دهم این مجموعه می باشد که شامل نامه ها، شعرها، تقریظ ها، اجازات و برخی دیگر از اسناد مربوط به حیات علمی و عملی، مادی و معنوی علامه طباطبایی است.

کتاب مجموعه آثار علامه طباطبایی (جلد دهم)

سید محمدحسین طباطبایی
سید محمدحسین طباطبایی (زاده ۱۲۸۱ تبریز - درگذشته ۲۴ آبان ۱۳۶۰ قم) معروف به علامه طباطبایی روحانی، عارف، فیلسوف و نویسنده ایرانی بود. وی از مراجع تقلید شیعه و از مدرسان حوزه علمیه قم بشمار می آمد، که از شاگردان وی می توان به مرتضی مطهری، سید محمد بهشتی، سیدعلی خامنه ای، ناصر مکارم شیرازی،محمدرضا مهدوی کنی و محمدتقی مصباح یزدی اشاره کرد. تفسیر المیزان، نهایةالحکمة، شیعه در اسلام و اصول فلسفه و روش رئالیسم از آثار اوست.
دسته بندی های کتاب مجموعه آثار علامه طباطبایی (جلد دهم)