کتاب ویراستار خرابکار

The Subversive Copy Editor
چگونه با نویسندگان، همکاران و خودتان خوب تا کنید
کد کتاب : 51905
مترجم :
شابک : 978-6220603412
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 183
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 1 مهر

معرفی کتاب ویراستار خرابکار اثر کرول فیشر سلر

نویسندگان و ویراستاران هر سال بیش از سه هزار سوال دستورزبانی و شیوه نامه ای به بخش پرسش و پاسخ شیوه نامه ی برخط شیکاگو می فرستند، پرسش هایی گاه مرموز و گاه واقعا خنده دار. ویراستاری به نام کرول فیشر سلر این سوال ها را تک تک می خواند و اغلب شاهد درگیری های بی نتیجه میان ویراستاران و نویسندگانی است که بر سر «درست» و «غلط» شیوه ی نگارش با هم به توافق نمی رسند. سلر در این کتاب با کنار گذاشتن این نگاه خصمانه، عملا به ویراستاران راه و چاهی نشان می دهد که خود را با این شرایط وفق دهند تا محیط کار و اعصابشان سالم بماند. از آداب رایانه نگاری گفته تا مدیریت ضرب الاجل ها، کنار آمدن با نویسندگان بدقلق و این که کی باید خودکار قرمز را زمین گذاشت. «هدف» سلر از توصیف رویکردش «این نیست که چگونه ویرایش کنیم، بلکه می خواهد بگوید چگونه از ویراستاری سر سلامت به گور ببریم.»
کرول فیشر سلر ویراستار ارشد انتشارات دانشگاه شیکاگو و ویراستار بخش پرسش و پاسخ شیوه نامه ی برخط شیکاگو است. چه در ویراستاری زبده اید و چه تازه وارد این حیطه شده اید، ویراستار خرابکار توصیه های حکیمانه ای دارد که همه ی ابعاد این کار را پوشش می دهد. کتابی است که باید در کتابخانه ی هر ویراستاری باشد. جاناتان اوون، ویراستار
کتابی بسیار گران بها برای مشتاقان ویراستاری، و سودمند برای کسانی که در این حرفه مشغول به کارند. این کتاب برای نویسندگانی که تا حدی ویراستار کار خود هستند، راهگشاست.
استن کری، ویراستار و وبلاگ نویس (سنتنس فرست)

کتاب ویراستار خرابکار

دسته بندی های کتاب ویراستار خرابکار