کتاب کاری

Sister Carrie
کد کتاب : 523
مترجم :
شابک : 964-6564-16
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 548
سال انتشار شمسی : 1377
سال انتشار میلادی : 1900
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

فیلمی بر اساس این کتاب در سال 1952 ساخته شده است.

معرفی کتاب کاری اثر تئودور درایزر

رمان کاری که به اعتقاد بسیاری از منتقدین، بهترین رمان مربوط به زندگی شهری است، داستان دختری 18ساله به نام کارولاین میبر را روایت می کند که از مناطق روستایی ویسکانسین به شیکاگو آمده و این زندگی جدید، او را به سفری حیرت انگیز از اعماق سختی های کار صنعتی تا قله های شهرت و محبوبیت می برد. کاری آرزو دارد تا به مراتب بالایی در حرفه ی بازیگری در نیویورک دست یابد، در حالی که مردی که به شدت عاشق و شیفته ی او شده، دار و ندارش را به خاطر کاری به خطر می اندازد و تا آستانه ی نابودی هم پیش می رود. رمان کاری که نشان دهنده ی گذار از اخلاق گرایی افراطی دوران ویکتوریا به واقع گرایی ادبیات مدرن است، همچنان شاهکاری ادبی در نظر گرفته می شود که به زندگی آدمی و همه ی نقایص آن می پردازد.

کتاب کاری

تئودور درایزر
تئودور هرمان آلبرت درایزر، زاده ی 27 آگوست 1871 و درگذشته ی 28 دسامبر 1945، رمان نویس و روزنامه نگار آمریکایی بود.او در ترهات واقع در ایندیانا به دنیا آمد و دوازدهمین کودک از سیزده فرزند خانواده بود. درایز پس از به پایان رساندن دبیرستان، به دانشگاه ایندیانا رفت اما در سال 1890 تحصیلات خود را کنار گذاشت. او سال ها به عنوان روزنامه نگار برای روزنامه های شیکاگو گلوب و سنت لویی گلوب مطلب می نوشت و با افراد مشهوری چون توماس ادیسون نیز مصاحبه هایی انجام داده بود.درایزر در سال 1898 با سارا آزبورن وا...
نکوداشت های کتاب کاری
It resonates with Dreiser’s understanding of life in the increasingly mercantile world of the big city.
این اثر به خاطر درک درایز از زندگی در جهان تماما تجاری شهرهای بزرگ، در یادها مانده است.
Barnes & Noble

A century later, Dreiser's compelling plot and realistic characters continue to fascinate readers.
پس از گذشت یک قرن، داستان جذاب و کاراکترهای واقع گرایانه ی درایزر، همچنان حیرت مخاطبین را برمی انگیزد.
Amazon Amazon

It has deeply influenced such key writers as William Faulkner, F. Scott Fitzgerald, Saul Bellow.
این اثر، تأثیر عمیقی بر نویسندگان بزرگی چون ویلیام فاکنر، اسکات فیتزجرالد و سال بلو داشته است.
Goodreads

قسمت هایی از کتاب کاری (لذت متن)
زمانی که دختری هجده ساله زادگاهش را ترک می کند، یکی از این دو حالت پیش می آید. یا دستانی نجات بخش او را در پناه خود می گیرند و از او انسان بهتری می سازند، یا به سرعت معیارهای اخلاقی شهر بزرگ را می پذیرد و به فساد آلوده می شود. با این شرایط ممکن نیست هیچ حالتی بینابینی پیش بیاید.

در آرزوی خوشبختی بودن چیز غم انگیزی است.

وقتی که یک مرد، هر چقدر هم منفعلانه، تبدیل به مانعی در مقابل برآورده شدن آرزوهای یک زن شود، به چیزی نفرت انگیز در نظر آن زن تبدیل می شود، یا این که با گذشت زمان کافی، خواهد شد.