کتاب دفتر یادداشت طلایی

The Golden Notebook
کد کتاب : 527
مترجم : حسن بیرجندی
شابک : ‫‬‮‭978-600-6110-00-4
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 584
سال انتشار شمسی : 1389
سال انتشار میلادی : 1962
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

دوریس لسینگ برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 2007

برنده جایزه ی مدیسی سال 1976

معرفی کتاب دفتر یادداشت طلایی اثر دوریس لسینگ

کتاب دفتر یادداشت طلایی، رمانی است نوشته ی برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات، دوریس لسینگ، که برای اولین بار در سال 1962 به چاپ رسید. آنا، نویسنده و خالق رمانی بسیار موفق است. او اکنون چهار دفتر یادداشت مختلف دارد: یکی با جلد سیاه که خاطرات سال های گذشته اش را در آن می نویسد؛ یکی با جلد قرمز که دربردارنده ی زندگی سیاسی و سرخوردگی اش از کمونیسم است؛ دیگری با جلد زرد که رمانی است که به قسمت هایی از زندگی خودش می پردازد و در دفتر یادداشت با جلد آبی، خاطرات و اتفاقات روزانه اش را ثبت و ضبط می کند. در نهایت، آنا که عاشق و شیفته ی نویسنده ای آمریکایی شده و سلامت روانی اش را مورد تهدید می بیند، تلاش می کند تا این چهار کتاب را در دفتر یادداشتی طلایی در قالب یک کتاب گرد هم آورد.

کتاب دفتر یادداشت طلایی

دوریس لسینگ
دوریس می لسینگ، زاده ی ۲۲ اکتبر ۱۹۱۹ و درگذشته ی ۱۷ نوامبر ۲۰۱۳، نویسنده ی صوفی و فمینیست انگلیسی و برنده ی جایزه ی ادبیات نوبل در سال ۲۰۰۷ میلادی بود. او یازدهمین زن برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات و مسن ترین برنده ی این جایزه (هنگام دریافت) بود.دوریس لسینگ از پدر و مادر انگلیسی در سال ۱۹۱۹ در کرمانشاه، ایران زاده شد. پدرش، آلفرد تیلور که در جنگ جهانی اول معلول شده بود، کارمند بانک شاهنشاهی ایران و مادرش امیلی ماد تیلور، پرستار بود.در سن ۱۵ سالگی لسینگ خانه را ترک کرد و به عنوان یک پرستار بچه مش...
نکوداشت های کتاب دفتر یادداشت طلایی
The technique is brilliant, and places Doris Lessing in the forefront of British novelists.
با مهارتی درخشان که دوریس لسینگ را در صف اول رمان نویسان انگلیسی قرار می دهد.
Saturday Review

The Golden Notebook is Doris Lessing's most important work and has left its mark upon the ideas and feelings of a generation of women.
دفتر یادداشت طلایی، مهمترین اثر دوریس لسینگ بوده و تأثیر ماندگاری بر افکار و احساسات نسلی از زنان داشته است.
New York Times Book Review New York Times Book Review

It moves with the beat of our time.
این اثر با نبض زمانه پیش می رود.
New Republic New Republic

قسمت هایی از کتاب دفتر یادداشت طلایی (لذت متن)
چیز وحشتناک، این است که درجه دو را درجه یک نشان دهی. این که زمانی که به عشق نیاز داری، تظاهر کنی که از آن بی نیازی؛ یا این که نشان دهی کارت را دوست داری در حالی که خوب می دانی که توانایی انجام کارهای بهتری را داری.

می دانی آدم ها واقعا چه چیزی می خواهند؟ منظورم همه ی آدم هاست. همه در این جهان دارند فکر می کنند که: ای کاش فقط یک آدم دیگر هم بود که می توانستم واقعا با او صحبت کنم، کسی که واقعا مرا درک می کرد و با من مهربان بود. این چیزی است که آدم ها واقعا می خواهند، اگر راستش را بگویند.

به خاطر داشته باش که کتابی که در بیست یا سی سالگی، حوصله ات را سر می برد، در چهل یا پنجاه سالگی، درهایی را به رویت خواهد گشود.