کتاب خوشبختی در پیش رو

Happiness: A Philosopher's Guide

مشخصات کتاب خوشبختی در پیش رو
مترجم :
شابک : 978-964-5706-98-0
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 224
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست پرفروش ترین کتاب ها

معرفی کتاب خوشبختی در پیش رو اثر فردریک لونوار

کتاب خوشبختی در پیش رو، نوشته ی فردریک لونوار، یکی از پرفروش ترین کتاب ها در اروپا به حساب می آید. این کتاب، چگونگی پاسخ فیلسوفان و شخصیت های مذهبی بزرگ تاریخ به اساسی ترین سوال زندگی را بررسی می کند: خوشبختی چیست و چگونه آن را به دست آورم؟ از ارسطو، افلاطون، چانگ تزو، ولتر، اسپینوزا و شوپنهاور گرفته تا بودا، مسیح، کانت، فروید و حتی عصب شناسان مدرن، لونوار به این موضوع می پردازد که خوشبختی واقعی و ماندگار در عمل امکان پذیر است. این نویسنده با زبانی صریح و شیوا، گفته های بزرگترین متفکرین تاریخ درباره ی این موضوع را به دقت وارسی کرده و با نثری بسیار جذاب، این سوالات را مطرح می کند: آیا این وظیفه ی ماست که خوشبخت باشیم؟ آیا رابطه ای میان خوشبختی فرد و اجتماع وجود دارد؟ آیا خوشبختی مسری است؟ این کتاب به ما کمک می کند که بفهمیم خوشبختی، ارزشمندترین و صعب الوصول ترین احساس انسان، چگونه در زندگی مان قابل دستیابی است.

کتاب خوشبختی در پیش رو

فردریک لونوار
فردریک لونوار، زاده ی 3 ژوئن 1962، نویسنده ای فرانسوی است.لونوار در ماداگاسکار به دنیا آمد و خانواده اش در سال 1964 به فرانسه بازگشتند و در مناطق روستایی این کشور اقامت گزیدند.او در دهه ی 1970 به پاریس رفت و چون دانش آموز شلوغ و بی انظباطی بود، به سه دبیرستان مختلف فرستاده شد. لونوار در نوجوانی با آثار هرمان هسه و داستایوفسکی آشنا شد و سوالات هستی شناسانه در ذهنش شکل گرفت. لونوار سپس در پانزده سالگی با مطالعه ی آثار افلاطون به فلسفه علاقه مند شد.او در سال 1986 چندین کتاب با موضوعاتی فلسفی و م...
دسته بندی های کتاب خوشبختی در پیش رو
نکوداشت های کتاب خوشبختی در پیش رو
A valuable guide to the topic of happiness.
کتاب راهنمایی ارزشمند درباره ی خوشبختی.
Wall Street Journal Wall Street Journal

A philosopher's exploration of all the angles of happiness.
کاوش تمامی زوایای خوشبختی توسط یک فیلسوف.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Reading Happiness can make your life’s journey a happier one.
خواندن این کتاب می تواند سفر زندگی تان را به سفر شادتری تبدیل کند.
MHP Books

قسمت هایی از کتاب خوشبختی در پیش رو (لذت متن)
دنبال این نباشید که هر اتفاقی در زندگی تان می افتد به میل شما باشد، بلکه این را بخواهید که هر اتفاقی که می افتد، باید به همین شکل اتفاق می افتاده است؛ آن گاه زندگی آرام و شادی خواهید داشت.

ما باید با تمییز دادن چیزی که وجودش به ما بستگی دارد، چیزی که می توانیم با آن تعامل کنیم و چیزی که هیچ کنترلی روی آن نداریم، بر خود و غم و غصه های زندگی چیره شویم.

نه/دهم از خوشبختی ما تنها به سلامتی برمی گردد. یک گدای سالم، بهتر از پادشاهی بیمار است.