کتاب دین و نبوت

Religion and Prophecy
پاسخ به شبهات کلامی دفتر دوم
کد کتاب : 54614
شابک : 978-9642982349
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 360
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب دین و نبوت اثر محمدحسن قدردان قراملکی

در دفتر اول کتاب پاسخ به شبهات کلامی، شبهاتی پیرامون خداشناسی مورد تحلیل و نقد قرار گرفت؛ در این دفتر نیز پیرامون سه مسأله یعنی «دین»، «وحی» و «نبوت» حدود شصت شبهه نقل و نقد می شود.
از آنجا که در این دفتر سه موضوع اصلی یعنی دین، وحی و نبوت مورد بررسی قرار می­گیرد، شبهات موضوع نیز در دو بخش با عناوین فوق تدوین شده است.
بخش اول «شبهاتی پیرامون دین» به دلیل گستردگی مباحث آن در هفت فصل (خاستگاه دین، عقل و دین، علم و دین، اخلاق و دین، دین و خشونت، دین و پلورالیزم و تعارض ادیان) سامان یافته است. در این فصل ۲۵ شبهه تحلیل و نقد شده است.
بخش دوم «شبهاتی پیرامون وحی و نبوت» در چهار فصل (وحی، نبوت و خاتمیت، بعثت و پیغمبری، پیامبران) سامان یافته و ۳۵ شبهه را تحلیل و نقد می کند که جمعا در این کتاب کل شبهات بالغ بر ۶۰ شبهه است.
شبهات مطرح شده در این کتاب، نوعا در آثار کلاسیک کلامی، به خصوص در دو سده اخیر در آثار امثال کسروی مطرح شده و امروزه نیز به عنوان شبهه در برخی از آثار و سایت ها تبلیغ می شود. پاسخ شبهات نیز با توجه به اهمیت شبهه طرح شده است.

کتاب دین و نبوت

محمدحسن قدردان قراملکی
محمدحسن قدردان قراملکی فیلسوف ایرانی و استاد کلام در پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی است. کتابهای او با عنوان خدا و مشکل شر و قرآن و پلورالیسم برنده جایزه کتاب سال حوزه شد.