کتاب ال دیگو

El Diego
کد کتاب : 55361
مترجم : مهدی جوانی
شابک : 978-6226489218
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 280
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2000
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 8 آبان

معرفی کتاب ال دیگو اثر دیگو مارادونا

دیگو مارادونا نیاز به معرفی ندارد. هر چه درباره‌ی نابغه‌ی یاقی آرژانتینی بگوییم، احتمالا تاثیری در تفکر دیگران نسبت به او نخواهد داشت. مارادونا مارادوناست. پسری اهل بوینوس‌آیرس که جایی درتاریخ، دنیا را تکان داد.
دیگو صادق است، با خودش، با ما و با همه‌ی دنیا. اصلا شاید همین صداقت افراطی‌اش است که او را به نابودی کشید. وقتی گل معروفش را با دست به انگلستان زد، هند بودن توپ را کتمان نکرد؛ با هوش و کلام مثال‌زدنی‌اش گفت: کمی سر من، کمی دست خدا.
مثل هر چیز دیگری در زندگی‌ام، نهایت لذت را از جام‌جهانی بـــردم، ولی فــــکر می‌کنم زیادی بزرگش کردند. درست است که دستاورد فوق‌العاده‌ای برای فوتبال آرژانتین بود و بعد از آن، متأسفانه دیگر رخ نداده است، ولی نباید این‌قدر اغراق می‌شد. با قهرمانی در مکزیک، ما دنیا را تغییر ندادیم یا قیمت نان را پایین نیاوردیم. اینکه بازیکنان بتوانند با فوتبال، مشکلات مردم را حل کنند، رویای زیبایی است. کاش می‌توانستیم. در این صورت، همه زندگی بهتری داشتیم!

کتاب ال دیگو

دیگو مارادونا
دیگو آرماندو مارادونا (Diego Armando Maradona) (زادهٔ ۳۰ اکتبر ۱۹۶۰ – درگذشتهٔ ۲۵ نوامبر ۲۰۲۰) سرمربی و بازیکن فوتبال بازنشستهٔ آرژانتینی بود. مارادونا یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال به‌شمار می‌رفت و همواره شماری از بازیکنان و مربیان سرشناس، کارشناسان، مجلات تخصصی فوتبال و نیز هواداران این رشته ورزشی، او را برترین بازیکن تمام ادوار فوتبال می‌دانند. در نظرسنجی که از سوی فیفا انجام‌شد، او همراه با پله برنده عنوان برترین بازیکن قرن بیستم میلادی شد. مارادونا تیم ملی...