کتاب آسانا، پرانایاما، مودرا، باندا

Asana Pranayama Mudra Bandha
(ساتیاناندا یوگا)
کد کتاب : 55410
مترجم :
شابک : 978-6226973076
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 584
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1969
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 8 خرداد

معرفی کتاب آسانا، پرانایاما، مودرا، باندا اثر سوامی ساتیاناندا ساراسواتی

کتاب آسانا پرانایاما مودرا باندا (ساتیاناندا یوگا)در سطح بین المللی به عنوان یکی از سیستماتیک ترین دستورالعمل های یوگا امروزی شناخته شده است. از زمانی که برای اولین بار توسط مدرسه یوگا بیهار در سال 1969 منتشر شد، هفده بار تجدید چاپ و به بسیاری از زبان ها ترجمه شده است. این متن مرجع اصلی است که توسط معلمان یوگا و دانش آموزان Bihar Yoga/Satyananda Yoga در جنبش بین المللی یوگا و همچنین بسیاری از سنت های دیگر استفاده می شود. این متن جامع تصاویر واضحی را ارائه می دهد از دستورالعمل های گام به گام و جزئیات آگاهی چاکرا. این کتاب تمرین‌کننده ها یا مربی ها را از ساده‌ترین تا پیشرفته‌ترین شیوه‌های سیستم هاتا در یوگا راهنمایی می‌کند. یک شاخص درمانی برای استفاده توسط پزشکان و درمانگران یوگا ارائه شده است که اطلاعات اخیر حاصل از تحقیقات در مورد یوگا را در بر می گیرد. این نسخه با موفقیت نمایش تمرین‌های یوگا را به حد استاندارد یک متن دانشگاهی می‌آورد. آخرین نسخه ی ویرایش شده ی این کتاب تحت مدیریت سوامی نیرانجاناندا ساراسواتی، جانشین سوامی ساتیاناندا ساراسواتی، بازبینی و به روز شده است. از زمان انتشار اولین نسخه، علاقه به یوگا به طور گسترده گسترش یافته است. اکنون این کتاب در آشرام ها، مراکز و مدارس یوگا در بسیاری از کشورها به عنوان کتاب درسی استاندارد برای معلمان و دانش آموزان به طور یکسان استفاده می شود. این کتاب در فیلد های گوناگونی چون پزشکی، آموزش، سرگرمی، تجارت، ورزش و آموزش مشتاقان معنوی کاربرد دارد.

کتاب آسانا، پرانایاما، مودرا، باندا

سوامی ساتیاناندا ساراسواتی
ساتیاناندا ساراسواتی (25 دسامبر 1923 - 5 دسامبر 2009) سانانیاسین، معلم یوگا و گورو در هر دو کشور زادگاه خود هند و غرب بود. وی شاگرد سیواناندا ساراسواتی، بنیانگذار انجمن زندگی الهی بود و مدرسه یوگای بیهار را در سال 1964 تأسیس کرد. وی بیش از 80 کتاب از جمله کتاب معروف خود Asana Pranayama Mudra Bandha را در سال 1969 نوشت.
دسته بندی های کتاب آسانا، پرانایاما، مودرا، باندا
قسمت هایی از کتاب آسانا، پرانایاما، مودرا، باندا (لذت متن)
هدف نهایی یوگا بیدار شدن کوندالیتی شاکتی با انرژی تکاملی در انسان است. تمرین آساناها، چاکراها را تحریک و انرژی کوندالینی تولید شده را در سراسر بدن پخش می کند. حدود سی و پنج آسانا به طور خاص به این هدف ربط دارند: چاکراسانا برای مانیپورا چاکرا، ساروانگاسانا برای ویشودهی، شیر شاسانا برای سهاسرارا و به همین ترتیب بقیه آساناها، نادیها را تنظیم و پاک و به این ترتیب هدایت پرانا را در سراسر بدن امکان پذیر می کنند. هدف اصلی هاتایوگا آفریدن تعادل بین فعالیتها و فرایندهای دارای تأثیر متقابل نیروهای پرانیک و ذهنی است. وقتی این تعادل به وجود آمد، تکانه هایی که ایجاد شده اند به سوشومنا نادی، یعنی مسیر اصلی در ستون مهره ها که انرژی کوندالینی از آن به سوی سهاسرارا چاکرا بالا می رود و مراکز بالاتر آگاهی انسان را روشن می کند، ندای بیداری می دهد. بنابراین هاتایوگا نه فقط بدن را تقویت می کند و سلامت را بهبود می دهد، بلکه مراکز بالاتر مسئول تکامل آگاهی انسان را نیز فعال و بیدار می کند.