کتاب الکتریسیته

Electricity
کد کتاب : 56105
شابک : 978-9644869563
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 32
سال انتشار شمسی : 1393
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب الکتریسیته اثر علاء نوری

امروزه جهان دانش از زندگی، خانه و محل کار ما جدا نیست. تعداد دانشمندانی که در دوران ما زندگی می‌کنند، با تعداد دانشمندان تاریخ گذشته‌ بشر برابری می‌کنند. والدین و معلمان می‌کوشند، تا دانش‌آموزان مانند یک دانشمند، کنجکاوانه به دنبال دریافت پاسخ پرسش‌های روزافزونی باشند که در زندگی با آن روبرو می‌شوند. "اولین کتابخانه‌ علمی من" مجموعه‌ای است که به این گونه پرسش‌ها، پاسخ می‌دهد. پاسخ این پرسش‌ها باعث می‌شود، شناخت و درک کودکان از محیط اطراف خود افزایش یابد.
در مجموعه‌ " اولین کتابخانه علمی من" هر کتاب، شامل پرسش‌هایی است که به یک موضوع از رشته‌های مختلف علوم تجربی که در کتاب‌های درسی مطرح شده، می‌پردازد. موضوع‌های اصلی این مجموعه عبارتند از: " بدن انسان، گیاهان، علوم فیزیکی و فن‌آوری، علوم زمین و جانوران"؛ جلد کتاب‌های مربوط به هر موضوع، رنگ مشابهی دارند این مجموعه، علاوه بر آن که مرجعی برای دانش‌آموزان سال‌های پایانی ابتدایی و دوره‌ی راهنمایی است؛ منبعی از پرسش‌های کاربردی، انگیزاننده و دقت افزا برای والدین و آموزگاران است، تا دانش‌آموزان را به مطالعه و جست‌و جو هدایت کنند.
در هر کتاب، هر دو صفحه‌ مقابل هم، به یک یا دو پرسش مربوط به هم اختصاص داده شده است، که پاسخ‌هایی بسیار ساده و روان دارند. استفاده از کارتون، شبیه‌سازی و تمثیل‌های زیبا، مناسب و قابل درک؛ شرایط جالب و جذابی را برای شناخت بهتر و دقیق‌تر هر موضوع فراهم کرده است.
گاه مطالبی با عنوان "دانستنی‌های کوتاه" یا "تجربه کنید" در کنار پاسخ‌ها مطرح شده‌اند که دقت و علاقه‌ خواننده را به موضوع افزایش داده، شرایط به کارگیری دانستنی‌ها را در موقعیت واقعی فراهم می‌نماید.
برای آنکه والدین بتوانند درک علمی دقیق‌تری از پاسخ‌ها داشته باشند، توضیح‌های بیشتر و نکات علمی مربوط به هر پرسش در قسمت "برای والدین" بیان شده است.
در پایان هر کتاب بخشی با عنوان "نوبت شما!" وجود دارد که در آن یک فعالیت پیشنهاد شده است. این قسمت به شما کمک می‌کند تا توجه و همکاری علمی کودکان را برانگیزید و از طرف دیگر گاه فرصتی برای کاربرد آموخته‌ها توسط دانشمندان کوچک شماست.

کتاب الکتریسیته