کتاب یابنده نگهبان

Finders Keepers
کد کتاب : 562
مترجم : سمیه داننده
شابک : 978-600-5205-98-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 496
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

معرفی کتاب یابنده نگهبان اثر استیون کینگ

جان راتستاین، نویسنده ی نابغه و تأثیرگذاری است که شخصیتی معروف به نام جیمی گولد را خلق کرده اما چندین دهه می شود که کتابی به انتشار نرسانده است. یکی از طرفداران افراطی راتستاین با نام موریس بلامی، این نویسنده را به قتل می رساند و گاوصندوقش را خالی می کند. او علاوه بر پول، دست نوشته هایی در گاوصندوق راتستاین پیدا می کند که حداقل یک کتاب دیگر با محوریت شخصیت جیمی گولد را در خود دارند. موریس، پول ها و نوشته ها را پنهان می کند و پس از آن، به خاطر ارتکاب جرمی دیگر، به زندان می افتد. چندین دهه بعد، پسری به نام پیت سابرز، پول ها و نوشته ها را پیدا می کند. موریس بلامی، خشمگین تر و کینه توزتر از همیشه، حالا بعد از 35 سال از زندان آزاد شده و برای به دست آوردن چیزی که مال خود می داند، به سراغ سابرز خواهد رفت.

کتاب یابنده نگهبان

استیون کینگ
استیون ادوین کینگ که به اختصار با نام استیون کینگ میان مردم شناخته می شود، نویسنده ی رمان و داستان های کوتاه است که در ۲۱ سپتامبر ۱۹۴۷ در ایالات پورتلند در آمریکا به دنیا آمد. استیون یکی از برترین نویسنده های قرن حاضر محسوب می شود. اغلب آثار کینگ در ژانر وحشت بوده و می توان گفت که او برترین نویسنده ی ژانر وحشت در حال حاضر به شمار می آید.کینگ در سال ۱۹۷۰ از دانشگاه شهر مین (مکان تولدش) فارغ التحصیل شد و از آن زمان به بعد شروع به نوشتن داستان نمود. ۴ سال بعد کینگ موفق به انتشار اولین رمان خود ب...
نکوداشت های کتاب یابنده نگهبان
A taut, suspenseful engrossing book.
کتابی موجز، پرتعلیق و هیجان انگیز.
New York Times New York Times

Wonderful, scary, moving.
حیرت آور، ترسناک و تکان دهنده.
Washington Post Washington Post

It is a rich, resonant, exceptionally readable accomplishment.
اثری موفق، پرمایه، به یاد ماندنی و فوق العاده خواندنی.
Washington Post Washington Post

قسمت هایی از کتاب یابنده نگهبان (لذت متن)
یک رمان نویس خوب، کاراکترهایش را رهبری نمی کند بلکه آن ها را دنبال می کند. یک رمان نویس خوب، حوادث را خلق نمی کند بلکه اتفاق افتادن شان را می بیند و چیزی که مشاهده کرده را به روی کاغذ می آورد.

نه، می خواستم بگویم که آثار او زندگی من را تغییر داد، اما این گونه نیست. به نظرم یک نوجوان، زندگی چندانی برای تغییر کردن ندارد. من تازه ماه پیش، هجده سالم شد. فکر کنم چیزی که می خواستم بگویم این بود که آثار او، قلب من را تغییر داد.

وقتی کسی می گوید که می خواهد با تو صادق باشد، در اکثر اوقات دارد خودش را آماده می کند که دروغ بگوید.