کتاب بر اساس یک داستان واقعی

Based on a True Story
کد کتاب : 56794
مترجم :
شابک : 978-6229853412
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 370
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 11 آبان

برنده جایزه رنودو سال 2015

برنده جایزه گنکور برای دبیرستانی ها سال 2015

نامزد جایزه رمان دانشجویی سال 2016

معرفی کتاب بر اساس یک داستان واقعی اثر دلفین دوویگان

بر اساس یک داستان واقعی، در سال 2015 در فرانسه منتشر شد و در مدتی کوتاه، نیم‌میلیون نسخه از آن فروش رفت. این رمان برای دوویگان، افزون بر تحسین بی‌وقفه‌ی منتقدان، دو جایزه‌ی ادبی معتبر نیز به ارمغان آورد و رومن پولانسکی در سال 2017 از روی آن فیلمی‌به همین نام ساخت.
از سویی، این رمان پرکشش را می‌شود نمونه‌ای برجسته از داستان مهیج روان‌شناختی دانست. راوی داستان که از قضا هم‌نام نویسنده است و دلفین نام دارد، ماجرای شکل‌گیری رابطه‌ی دوستانه‌اش را با زنی اسرارآمیز به نام ال، مرحله به مرحله گزارش می‌کند. از سوی دیگر، مباحث ادبی مطرح‌شده در طول داستان، سرنوشته‌هایی از رمان‌های استیون کینگ که در آغاز هر بخش از کتاب می‌آید و اشاره‌های مستقیم و غیرمستقیم به داستان‌های دیگر، سبب شده است که برخی از منتقدان، بر اساس یک داستان واقعی را اثری درباره‌ی رمان و مسائل بنیادین آن بدانند.

کتاب بر اساس یک داستان واقعی

دلفین دوویگان
دلفین دو ویگان، زاده ی 1 مارس 1966، رمان نویس فرانسوی است. اثر برجسته ی او، رمان مثل هیچ کس است که در سال 2007 به رشته ی تحریر درآمده و جیزه ی معتبر کتاب فروشان فرانسه را برای دو ویگان به ارمغان آورده است. این رمان به بیست زبان ترجمه شده است. پس از موفقیت کتاب مثل هیچ کس، دلفین به نویسنده ای حرفه ای و تمام وقت تبدیل شد.