کتاب عذرای قریش

Ozraye Ghoreish
  • 10 % تخفیف
    61,000 | 54,900 تومان

  • موجود
  • انتشارات: پل پل
    نویسنده:
کد کتاب : 56979
مترجم :
شابک : 978-9642330317‮‬‬‬‬
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 304
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 8 آبان

معرفی کتاب عذرای قریش اثر جرجی زیدان

کتاب پیش رو که به قلم تاریخ نگار، داستان نویس و روزنامه نگار لبنانی نگارش شده رمانی تاریخی است پیرامون دختری که عشقی مقدس او را احاطه کرده است.
اسما دختری جوان، خوش سیرت، بزرگ منش و زیبا رو است که همراه مادر بیمارش، همسر مادر و مردی جوان به نام مروان که از او خواستگاری کرده و نسبتی با خلیفه عثمان دارد از خانه خود به سوی مدینه حرکت کرده و در طول مسیر حال مادرش ناخوش تر شده است. مادر که مریم نام دارد با نقشه ای در ذهن این سفر را ترتیب داده تا بتواند از علی علیه السلام که همواره درددیدگان و مظلومان را حمایت می کند برای جلوگیری از ازدواج دخترش با مروان یاری بطلبد زیرا نه اسماء راضی به این وصلت است و نه خودش. آن ها در نزدیکی مدینه در جایی به نام قباء توقف می کنند، این در حالی است که زن احساس می کند هر آن مرگش فرا می رسد و باید حضرت علی را ملاقات کند تا هم موضوع اسماء را پیش بکشد و هم رازی را با ایشان در میان بگذارد.

کتاب عذرای قریش

جرجی زیدان
جُرجی زیدانی (۱۴ دسامبر ۱۸۶۱، بیروت - ۲۲ ژوئیهٔ ۱۹۱۴، قاهره) تاریخ‌نگار، داستان‌نویس، و روزنامه‌نگار عرب‌زبان لبنانی است که برای نوشتن ۲۳ رمان تاریخی و تأسیس نشریهٔ الهلال معروف است. طی نهضت بیداری عرب‌ها و شکل‌گیری جنبش النهضة، قصد او از نوشتن رمان‌های تاریخی، آشنا نمودن مردمان عرب با فرهنگ و تاریخ خود بوده‌است.بیشتر شهرت زیدان به سبب داستان‌های تاریخی اوست و زیدان را پیشگام این نوع ادبی می‌دانند. زیدان ۲۲ داستان تاریخی دارد که اولی المملوک&z...