کتاب صدای افتادن اشیا

The Sound of Things Falling
کد کتاب : 57
مترجم :
شابک : 978-600-229-323-7
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 244
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2011
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

برنده ی جایزه ی الفاگورا سال 2011

برنده ی جایزه ی ایمپک دوبلین 2014

معرفی کتاب صدای افتادن اشیا اثر خوآن گابریل واسکز

در شهر بوگوتا، آنتونیو یامارا مقاله ای می خواند مبنی بر اینکه یک اسب آبی از باغ وحشی متروک فرار کرده است؛ باغ وحشی که زمانی متعلق به رئیس افسانه ای گروه های قاچاق مواد مخدر کلمبیا، پابلو اسکوبار بوده است. این مقاله، آنتونیو را به یاد زمانی می اندازد که جنگ بین کارتل اسکوبار در شهر مدلین با نیروهای دولتی، خیابان ها و آسمان کلمبیا را به خاک و خون کشیده بود. از نظر برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات، ماریو بارگاس یوسا که در سال 2010 این جایزه را از آن خود کرد، خوآن گابریل واسکز، یکی از اصیل ترین نویسندگان جدید در ادبیات آمریکای لاتین است. رمان صدای افتادن اشیا، شخصی ترین و معاصرترین اثر این نویسنده ی کلمبیایی است؛ شاهکاری که ستاره ی ادبی نویسنده اش را به جایگاه والاتری در آسمان ادبیات لاتین می رساند.

کتاب صدای افتادن اشیا

خوآن گابریل واسکز
خوآن گابریل واسکز در سال 1973 در بوگوتا به دنیا آمد. از سال 1996 تا 1998 در دانشگاه سوربن در رشته ی ادبیات آمریکای لاتین تحصیل کرد و آثاری از ای.ام.فارستر، ویکتور هوگو و نویسندگان دیگر را به اسپانیایی ترجمه کرد.واسکز یکی از اعضای گروه بوگوتا39 است که مهم ترین نویسندگان نسل جدید آمریکای جنوبی نامیده می شوند. از کتاب های دیگر او که پیش از «صدای افتادن اشیا» چاپ شد، رمان «خبرچین ها» است که نامزد دریافت جایزه ی ادبیات مستقل خارجی شد و «تاریخ سری کوستاگوآنا» که در بارسلونا جایزه ی کوئرتی را کسب کر...
نکوداشت های کتاب صدای افتادن اشیا
Compelling…genuine and magnificently written.
هیجان انگیز، اصیل و نوشته ای کم نظیر.
Library Journal Library Journal

Literary magic of one of Latin America’s most talented novelists…a masterpiece.
جادویی ادبی از یکی از بااستعدادترین رمان نویسان آمریکای لاتین... یک شاهکار.
Booklist Booklist

Deeply affecting and closely observed.
بسیار تأثیرگذار و به دقت کنکاش شده.
Los Angeles Times Los Angeles Times

قسمت هایی از کتاب صدای افتادن اشیا (لذت متن)
صدای فریادی خفه، یا چیزی هم صدای فریاد شنیده می شود. صدایی هست که هیچ وقت نمی توانم یا نمی توانستم باز شناسم. صدایی که انسانی نیست یا فراانسانی است. صدای جان هایی که می میرند و ضمنا صدای شکستن اجسام. صدای سقوط از بلندی، صدای مقطع و در عین حال ابدی، صدایی که هیچ وقت تمامی ندارد و از آن شب در سر من زنگ می زند و هنوز نشانی از فروکش کردن ندارد، که تا ابد در حافظه ی من معلق می ماند و مثل حوله ای بر چوب رختی در آن آویزان می ماند.

هیچ جنونی مصیبت بارتر و هیچ هوسی خطرناک تر از فکر و خیال درباره ی راه های نرفته، نیست.

غم انگیزترین چیزی که ممکن است برای یک نفر اتفاق بیافتد، فهمیدن این است که تمام خاطرات آن شخص، دروغی بیش نبوده است.