کتاب انرژی وحرکت

Energy and Movement
علوم عصر حجری
کد کتاب : 57450
مترجم :
شابک : 978-6000107765
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 36
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : جلد نرم
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب انرژی وحرکت اثر جری بایلی

انرژی و حرکت یک جلد از مجموعه چهار جلدی «علوم عصر حجری» است که به تازگی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای مخاطبان بالای ۱۲ سال (نونگاه) منتشر شده است.
در این کتاب هم مثل سه عنوان دیگر این مجموعه، «لئو» به عنوان شخصیت اصلی داستان که یک دانشمند عصر حجری است، دانسته‌های خود را درباره موضوع‌های مختلف به گربه‌اش، پالاس آموزش می‌دهد.
آن‌چه در کتاب «انرژی و حرکت» مورد توجه قرار می‌گیرد، مفاهیمی چون نیروی باد و مقاومت هواست؛ همچنین درباره باتری و اصطکاک و آسیاب بادی و بادبادک و کمان هم صحبت می‌شود. ضمن این‌که بچه‌ها یاد می‌گیرند چگونه چتر نجات کاغذی و توربین بادی و بالن بسازند. بچه‌ها با خواندن این کتاب با مایکل فارادی آشنا می‌شوند که اولین ژنراتور یا مولد برق را اختراع کرده؛ در پایان این کتاب هم واژه‌نامه‌ای آمده است که درباره کلمه‌هایی چون آهن‌ربا، آیرودینامیک، چگالی و قرون وسطی توضیح می‌دهد.
راستی می‌دانید که اولین بادبادک‌ها را چینی‌ها حدود ۳هزار سال پیش از میلاد مسیح ساختند؟ اگر می‌خواهید بیشتر درباره بادبادک‌ها بدانید و یاد بگیرید بادبادک و بالن بسازید، کتاب انرژی و حرکت از مجموعه «علوم عصر حجری» را بخوانید.

کتاب انرژی وحرکت