کتاب فیلم در فیلم

Film in Film

مشخصات کتاب فیلم در فیلم
شابک : 9789641940234
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 84
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 1994
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 25 مهر

معرفی کتاب فیلم در فیلم اثر بهرام بیضایی

در فیلم نامه ی فیلم در فیلم، خیلی هوشمندانه، نوآورانه و جذاب به صورت داستانی پیچیده و تودرتو که تمامی ندارد، به مشکلاتی که گریبان هنر فیلم سازی در ایران را گرفته پرداخته می شود. مشکلاتی چون سانسور، امکانات و بضاعت، سردرگمی ها، به چالش کشیدن درونیات و… .

کتاب فیلم در فیلم

بهرام بیضایی
بهرام بیضایی (زادهٔ ۵ دی ۱۳۱۷) نویسنده و کارگردانِ ایرانیِ فیلم و نمایش است. از کارهای دیگرش می‌شود تدوین فیلم، تهیهٔ فیلم، مقاله‌نویسی، ترجمهٔ یکی دو نمایشنامه، نگارش یکی دو داستان و چند شعر و انبوهی پژوهش تاریخی و استادی در دانشگاه را برشمرد. بیضایی از فیلم‌سازانِ صاحب‌سبک و معتبر و از نویسندگان و اندیشمندان برجستهٔ نمایش و ادبیات نوین فارسی به‌شمار می‌رود. بعضی از نمایشنامه‌هایش به انگلیسی و فرانسوی و آلمانی و عربی و زبان‌های دیگری درآمده و در آسیا و...
قسمت هایی از کتاب فیلم در فیلم (لذت متن)
در این عصر موثر که نهضت گل و فواره چهره ی نوینی به جامعه انقلابی ما داده، ما اهالی غیور گذر دردار اسبق و زیر طاقی سابق که بدون هیچ سوپیشینه ای همواره از نظر لطف برزن محل محروم مانده ایم، کرارا و مکررا تقاضا داریم التفاتن دستور فرمایند این گذر که قرنها از قافله تمدن عقب مانده، یک شبه ره صد ساله پیموده در اسرع وقت با اقدام به آسفالت به دنیای متمدن مربوط شود.