کتاب اصول فنون و هنر مذاکره

Principles Techniques and art negotiate
کد کتاب : 5775
شابک : 9786009250271
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 176
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2010
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 13
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب اصول فنون و هنر مذاکره اثر پرویز درگی

اهمیت مذاکره در دنیای امروز بر هیچ کس پوشیده نیست. یک کارمند باید بتواند با همکاران اش و یا با رئیس اش خوب مذاکره کند، یک رئیس باید بتواند برای پیشبرد اهداف اش اصول مذاکره را آموخته باشد، حتی در زندگی شخصی هر فردی باید بتواند به خوبی صحبت کند. انسان به عنوان موجودی اجتماعی باید بتواند در چارچوب هنجار های اجتماعی و به درستی با دیگر همنوعان خودش ارتباط برقرار کند. موفقیت هر انسانی در هر زمینه ای در گرو توانایی او در ارتباط برقرار کردن با دیگران است چرا که در جوامع امروزی قدرت هر شخص به نسبت میزان ارتباطاتی که با دیگران دارد سنجیده می شود. کتاب اصول، فنون و هنر مذاکره نوشته ی پرویز درگی و محمد حسین غوثی آموزش اصول مذاکره با نگرش به بازار ایران است که با زبانی ساده و روان اصول اساسی و ابتدایی مذاکره را به شما می آموزد اصولی که روند مذاکرات آتی شما را تغییر خواهد داد و جایگاه شما را به عنوان یک مذاکره کننده در راستای اهدافتان ارتقا خواهد. در این کتاب شما با انواع مذاکره، آداب مذاکره نیز آشنا می شوید. اگر تاکنون در مذاکراتی که داشته اید از خودتان راضی نبوده اید این کتاب به شما این امکان را می دهد که چیستی و چگونگی مذاکره را بیاموزید. این کتاب توسط جمعی از اساتید این حرفه و با محوریت مذاکرات بازرگانی و موفقیت در کسب و کار توسط انتشارات بازاریابی در 176 صفحه به چاپ رسیده است.

کتاب اصول فنون و هنر مذاکره

پرویز درگی
پرویز درگی متولد تابستان 1345ویزیتور دیروز و معلم امروز بازاریابی ایران است. وی مدرس دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه صنعتی امیر کبیر، دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه تهران و سازمان مدیریت صنعتی است. مدیر مسئول آموزشگاه بازارسازان ، مدیر مسئول انتشارات بازاریابی و مجلات توسعه مهندسی بازار و بازاریاب بازارساز است. ایشان مدیرعامل گره TMBA و همچنین نویسنده نزدیک به 50 کتاب در حوزه ی بازاریابی، عضو هیئت مدیره انجمن علمی بازاریابی و نایب رئیس انجمن علمی مدیریت اجرایی ایران، رئیس کمیته استاندا...
دسته بندی های کتاب اصول فنون و هنر مذاکره
قسمت هایی از کتاب اصول فنون و هنر مذاکره (لذت متن)
مذاکره مبتنی بر موضع‎گیری: در این نوع مذاکره، مذاکره کننده از قبل مواضع مذاکراتی خود را مشخص می‎کند و برای خود خط قرمزهایی را ترسیم می کند. بنابراین تمام هدف این مذاکره اینست که فرد مذاکره کننده مواضع خود و نه لزوما به هدف های خود دست یابد.

مذاکره فرآیندی گفت و گو محور است اما نمی‎توان از زبان بدن در مذاکرات غافل بود. اصولا در بیان مفاهیم، تن گفتارها نقش مهمتری را نسبت به کلام ایفا می کنند. اصولا تن گفتارهای مهم در لحظات کوتاهی بروز می کنند پس بایستی آنها را به دقت زیر نظر داشت. آنچه که در تفسیر تن گفتارها باید به آن توجه داشت این است که این تفسیرها باید با توجه بهفرهنگ ردم آن منطقه انجام شوند وگرنه موجب گمراهی و درک اشتباه خواهد شد.

در حالت ایستاده، دستها را در جیب شلوار فرو بردن: این حالت نوعی بی نزاکتی و بی احترامی را در ذهن طرف مقابل القا می کند از این رو برای ایستادن حالت خوبی نیست. نقطه ی اوج این حالت زمانی است که فرد روی یک پا لنگر می اندازد. در این صورت است مقداری حالت تمسخر و بی توجهی به شخصیت طرف مقابل نیز به آن اضافه می شود.