کتاب پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد

The old closet in search of nakojaabad
درباره زندگی و آثار و اندیشه نظامی
کد کتاب : 5832
شابک : 978-9643724702
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 359
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 9
زودترین زمان ارسال : 29 فروردین

عبدالحسین زرین کوب از تاریخ نگاران برجسته ایران است و آثار معروفی در تاریخ ایران و نیز تاریخ اسلام دارد. این آثار به دلیل بیان ادبی و حماسی تاریخ از آثار پرفروش در میان ایرانیان هستند.

معرفی کتاب پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد اثر عبدالحسین زرین کوب

کتاب پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد نوشته عبدالحسین زرین کوب می باشد.اثر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و نه به چاپ رسیده و در انتشارات سخن چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد سیصد و پنجاه و یک صفحه است.این کتاب درمورد زندگی و حال و اثرها و تفکرات نظامی گنجوی نوشته شده است. دکتر زرین کوب در این کتاب اول حال و وضع شهر گنجه را از دید و نظر تاریخی و قبیله ای مورد تحقیق قرار داده و این نکات را خاطر نشان کرده که شهر گنجه در عهد نظامی و مرز بین سرزمین های اسلامی و جهان مسیحیت بوده و این موضوع حضور جنگیان و خونیان را در آن اقلیم زیادتر کرده است. در پی آن توضیحاتی از سرنوشت نظامی و عزلت نشینی او به میان آمده و آن موقع هر کدام از پنج گنج نظامی توضیح و تفسیر گشته است. مباحث بعدی اثر به زبان نظامی و روش داستان سرایی او هم اکنون به انتقاد و تحلیل تفکرات این شاعر اختصاص پیدا کرده است.

کتاب پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد

عبدالحسین زرین کوب
عبدالحسین زرین کوب ادیب، تاریخ نگار، منتقد ادبی، نویسنده، و مترجم برجستهٔ ایران معاصر است. آثار او به عنوان مرجع عمده در مطالعات تصوف و مولوی شناسی شناخته می شود. وی از تاریخ نگاران برجستهٔ ایران است و آثار معروفی در تاریخ ایران و نیز تاریخ اسلام دارد. این آثار به دلیل بیان ادبی و حماسی تاریخ از آثار پرفروش در میان ایرانیان هستند.زرین کوب بیش از چهار دهه در دانشگاه تهران، ادبیات فارسی، تاریخ اسلام و تاریخ ایران تدریس کرد و پس از انقلاب، با مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی همکاری کرد، از جمله این...
دسته بندی های کتاب پیر گنجه در جستجوی ناکجا آباد