کتاب شیاد

The Racketeer
  • 10 % تخفیف
    38,000 | 34,200 تومان
  • موجود
  • انتشارات: افق افق
    نویسنده:
کد کتاب : 587
مترجم :
شابک : 978-600-353-136-9
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 416
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 12 آذر

۲ هفته جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

معرفی کتاب شیاد اثر جان گریشام

این روزها، حال و اوضاع مالکوم چندان خوب نیست، اما او برگ برنده ای در آستین خود دارد. مالکوم از هویت قاتل قاضی فاوست و انگیزه ی او برای ارتکاب قتل خبر دارد. اجساد قاضی فاوست و منشی جوانش در کلبه ی دورافتاده ی فاوست در کنار برکه پیدا شد اما هیچ نشانه ای از وارد شدن با زور و یا رخ دادن دعوا و نزاع در کلبه به چشم نمی خورد. اما در کلبه، گاوصندوق بزرگ و بسیار ایمنی وجود داشت که باز شده و محتویاتش برداشته شده بود. درون آن گاوصندوق چه بوده است؟ FBI برای دانستن جواب این سؤال حاضر است هر کاری بکند و مالکوم هم حاضر است با کمال میل، جواب را در اختیار آن ها قرار دهد. اما هر چیزی، قیمتی دارد، خصوصاً اطلاعاتی این چنین بااهمیت و گرانبها. در این رمان جذاب و هوشمندانه از گریشام، هیچ چیز آن طور که به نظر می رسد، نیست و هیچ کس از گزند آسیب ها مصون نخواهد ماند.

کتاب شیاد

جان گریشام
جان گریشام، زاده ی 8 فوریه ی 1955، نویسنده ی آمریکایی است. او ابتدا به تحصیل در رشته ی حقوق روی آورد و پس از اخذ مدرک این رشته از دانشگاه ایالتی می سی سی پی، مدتی به کار وکالت در شهر آکسفورد مشغول شد. مدتی نماینده ی مجلس در پارلمان ایالتی بود و پس از چند سال از کار کناره گیری کرد.گریشام سال هاست به عنوان نویسنده ی رمان های حقوقی پرفروش در آمریکا مطرح است و آثار او به بسیاری از زبان های زنده ی دنیا از جمله فارسی هم ترجمه شده اند و از اکثر کتاب های وی یک نسخه سینمایی نیز ساخته شده است.او تا کنو...
نکوداشت های کتاب شیاد
With imaginative plotting and a fluent, effortless prose style.
با داستانی خلاقانه و نگارشی روان و شیوا.
Washington Post Washington Post

John Grisham is about as good a storyteller as we’ve got in the United States these days.
جان گریشام، امروزه جزو بهترین داستان سرایان آمریکا است.
New York Times Book Review New York Times Book Review

As ever, a solid, unflashy performance by Grisham.
مانند همیشه، اثری مستحکم و بی ادعا از گریشام.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

قسمت هایی از کتاب شیاد (لذت متن)
چگونه می شود سال ها در زندان دوام آورد؟ وقتی در زندان هستی، به سال، ماه یا هفته فکر نمی کنی. به امروز فکر می کنی، این که چگونه آن را پشت سر بگذاری و از آن جان سالم به در ببری.

شاید در زمانی دیگر، محاکمه، عملی بود برای ارائه ی حقایق، جست و جو برای حقیقت و اجرا شدن عدالت. اما حالا، محاکمه به مسابقه ای تبدیل شده که یک طرف برنده دارد و یک طرف بازنده. هر یک از طرفین انتظار دارند تا طرف دیگر، قوانین را دور بزند و یا تقلب کند، بنابراین هیچ کدام منصفانه عمل نمی کنند.

زمانی که خانه را ترک کردم، بو شش ساله بود. او تنها بچه ی ما بود، اگر چه قصد داشتیم بچه های بیشتری بیاوریم. حسابش ساده است و من، میلیون ها بار این کار را کرده ام. وقتی که بیرون می آیم، او شانزده ساله خواهد بود، و من هم، ده سال از باارزش ترین سال هایی که یک پدر و پسر می توانند داشته باشند را از دست خواهم داد.