کتاب گزینه اشعار حسین منزوی

Hosein Monzavi
کد کتاب : 59432
شابک : 978-9641914310
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 258
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2021
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 25 خرداد

معرفی کتاب گزینه اشعار حسین منزوی اثر حسین منزوی

حیف است اگر حسین منزوی را فقط محدود به قالب غزل کنیم. او در تمامی قالب‌های شعر فارسی از عشق سخن گفته؛ به زبان و بیانی دیگر و از همین نگاه است که اندیشه برگزیده حاضر رقم خورد. خوب است حسین منزوی شاعر عشق را در تمامی قالب‌های شعر فارسی نمایان کرد. به همین منظور کتاب حاضر برگزیده‌ای است از غزل‌ها، مثنوی‌ها، قصیده‌ها، چهارپاره‌ها، رباعی‌ها و شعرهای نیمایی.
حسین منزوی شاعری است که بن مایه‌ی موضوعی اصلی شعرش عشق است. او چه در قالب غزل، چه در سایر قالب‌های شعری از عشق سخن گفته است.

چون تو موجی بی قرار ای عشق در عالم نبود

هفت دریا پیش توفان تو، چون شبنم نبود

حسین به عشق نه در دیدگاه سنتی اش؛ بل با نگاهی متفاوت می‌نگرد و غزل‌سرایی نواندیش است. به همین دلیل است که در غزلی می‌سراید:

دیگر برای دم زدن از عشق باید زبانی دیگر اندیشید

باید کلام دیگری پرداخت باید بیانی دیگر اندیشید

کتاب گزینه اشعار حسین منزوی

حسین منزوی
حسین منزوی (زادهٔ ۱ مهر ۱۳۲۵ – درگذشتهٔ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۳) شاعر ایرانی بود. او که بیشتر به عنوان شاعری غزل سرا شناخته شده است، در سرودن شعر نیمایی و شعر سپید هم تبحر داشت. نقش منزوی، در زنده کردن غزل معاصر، چشمگیر ارزیابی شده است و حتی بعضی از منتقدان کار او را انقلابی در غزل امروز می دانند و آنرا با کاری که نیما در تحول شعر فارسی کرد، مقایسه کرده اند.وی در ترانه سرائی نیز توانا بود و آلبوم نسیما به خوانندگی افتخاری از سروده های اوست. بسیاری از غزل های او توسط خوانندگان مشهوری نظیر: کورو...
دسته بندی های کتاب گزینه اشعار حسین منزوی