کتاب انتقام بخشش

La vengeance du pardon

مشخصات کتاب انتقام بخشش
مترجم :
شابک : 9786003263444
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 272
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 25 آبان

La vengeance du pardon

مشخصات کتاب خواهران باربارن
مترجم :
شابک : 9786008066781
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 287
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 25 آبان

معرفی کتاب انتقام بخشش اثر اریک امانوئل اشمیت

«انتقام بخشش» اثری از اریک امانوئل اشمیت، چهار داستان را حول محور بخشش در برمی گیرد. اگر چه داستان ها را به طور مستقل می شود خواند، ولی در واقع مانند آثار پیشین نویسنده، روایت ها در شعاع یکدیگر معنای عمیق تری می یابند. نویسنده در این باره می گوید: «من یک دسته گل را با گل های پراکنده تشکیل نمی دهم، بلکه با توجه به دسته گل به جست وجوی گل ها می روم.» رویکرد اشمیت به عنوان یک درام نویس هوشمند و فیلسوف جست وجوگر به موضوع «بخشش» در این اثر کاملا نو و بدیع می نماید. در خلال این داستان های جذاب و از میان موشکافی رفتارها و واکاوی شخصیت ها این خصوصیت یا انتخاب انسانی در حیطه ی فردی، عاطفی، اجتماعی و حتی سیاسی مورد بررسی قرار گرفته است. به طور کلی می توان «انتقام بخشش» را یک روایت داستانی و در عین حال رئالیستی از عشق و نفرت و انتقام به حساب آورد که از تعلیق روانشناختی شگفت انگیزی برخوردار است، به گونه ای که خواننده بعد از پایان اثر با چالش تازه ای در موضوع بخشش و تعاملات انسانی روبه رو خواهد شد. با هم فرازی از داستان «خواهران بربرن» از همین مجموعه داستان را می خوانیم: قاعدتا اگر همنشین خواهر درخشانش نبود، نباید توجه کسی را جلب می کرد. شاگردی معمولی بود که چون با لی لی سنجیده می شد، ضعیف به حساب می آمد! از لی لی دلگیر بود که این مقایسه را به او تحمیل کرده بود، در سکوت لعنتش کرد که از او ماهرتر بود و وقتی نمره ی بدی می گرفت عادت داشت تقصیر را گردن لی لی بیندازد. ناگزیر ده سالگی نزدیک شد: یک خانم معلم پیشنهاد داد که دوقلوها را جدا کنند تا هر یک را در کلاس همسطح خودش قرار بدهد. فایده ای نداشت خانم معلم ارزش تفاوت بچه ها را ستود، وعده ی شکوفایی بهترشان را داد، از بهره وری طبق یک دستور عمل فردی صحبت کرد، موئیزت سرش را پایین انداخت و با بیزاری لی لی را تماشا کرد. او از آن موقع به بعد، مرتب اتاق خواهر بزرگش را به هم می ریخت، کتاب هایش را خراب می کرد، مدادهایش را می شکست، نقاشی هایش را دستکاری می کرد، لباس هایش را سوراخ می کرد. اما لی لی همه چیز را مرتب و بی آنکه کلمه ای بگوید درست می کرد و مراقب خواهر کوچکترش بود.

کتاب انتقام بخشش

اریک امانوئل اشمیت
اریک امانوئل اشمیت، زاده ی 28 مارس 1960، نویسنده، نمایشنامه نویس و فیلسوف فرانسوی است. آثار اشمیت تا به حال به 43 زبان منتشر شده و نمایشنامه هایش نیز در بیش از 50 کشور روی صحنه رفته است. او مدرک دکتری خود در فلسفه را در سال 1987 از دانشگاه سوربون دریافت نمود. اشمیت از سال 2002 تاکنون در بروکسل زندگی می کند و در سال 2008، شهروند بلژیک شده است.
قسمت هایی از کتاب انتقام بخشش (لذت متن)
همیشه بهم گفتی که هیتلر، هذیان نژادپرستی و ایدئولوژی فاشیستی اش رو تایید نمی کنی. همیشه بهم گفتی که از یهودستیزی تنفر داشتی، با کینه نسبت به کمونیستم مخالف بودی و خودت رو عضو نژاد برتر نمی دونستی. همیشه بهم گفتی که از سر اجبار نبرد کرده بودی نه به خاطر باورت، چون تو به ملتی که در جنگ بود تعلق داشتی. درسته. بهم اطمینان داده بودی که همیشه به عنوان یه آلمانی جنگیدی نه به عنوان نازی! دقیقا. و حالا می بینم که عضو یه گروه نئونازی هستی! امروز! شصت سال بعد، هنوز با این کثافت ها دم خوری؟