کتاب بیشعورهای ابدی

A**hole Forever
بیشعوری 2 : شناخت بیشعورهای اصلاح ناپذیر و راهکارهای مقابله با آن ها

  • 10 % تخفیف
    قیمت : 29,900 | 26,910 تومان

  • موجود
  • انتشارات: تیسا تیسا
    نویسنده:
مشخصات کتاب بیشعورهای ابدی
مترجم :
شابک : 978-6007683668
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 205
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1992
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

معرفی کتاب بیشعورهای ابدی اثر خاویر کرمنت

«بی شعوری تا همیشه» دومین کتاب از سه گانه بی شعوری است. محبوبیت نخستین کتاب خاویر کرمنت، «بی شعوری بس است دیگر»، باعث شد تا او کتابی دیگر با عنوان «بی شعوری تا همیشه» بنویسد. او در این کتاب، مبتلایانی را مورد بررسی قرار می دهد که در آن ها بیماری بی شعوری شدت گرفته و ظاهرا کار از درمان هم گذشته است. آن ها انسان هایی هستند که بی شعوری تا ابد را انتخاب کرده اند. کرمنت افسوس می خورد که با توجه به این که دیگر برای بی شعوری درمانی وجود دارد (به لطف کتاب اول بی شعوری: بی شعوری، بس است دیگر) باز هم هستند افرادی که از قبول بی شعوری شان و این که به دنبال درمانش باشند سر باز می زنند. دکتر کرمنت فهرستی از آدم هایی که بیش تر در معرض بی شعوری تا همیشه قرار دارند پیشنهاد می کند. او در این کتاب توضیح می دهد که چگونه می شود آن ها را شناخت و جلویشان را گرفت.

دوستان بی شعور به خود حق می دهند که همۀ غصه ها و ناراحتی هایشان را برای شما تعریف کنند و انتظار دارند همیشه با دقت و دلسوزی به حرف هایشان گوش دهید. مشکلشان هرچه باشد، انتظار دارند همیشه طرفدار آن ها باشید و به آن ها اطمینان دهید حق کاملا با آن هاست؛ اما شما نباید از مشکلات خود هیچ حرفی بزنید. شما باید از تمام دشمنان دوستان بی شعورتان متنفر باشید. اگر با کسانی که از آن ها متنفرند یا کنار گذاشته شده اند دوستی کنید، شما را به باد انتقاد خواهند گرفت. باید تشویق، مهربانی، حمایت و شفقت بی پایان را به سمت آن ها سرازیر کنید. اگر این گونه نباشید و محبت فراوان خود را نثارشان نکنید، دوستی شما چنگی به دلشان نخواهد زد. زندگی با دوستان بی شعور به همین موارد ختم نمی شود. این بی شعورها می گویند نباید از آن ها به خاطر چیزی انتقاد کنید. هربحثی درمورد اشتباهات آن ها به اعتمادبه نفسشان لطمه می زند؛ لذا باید از آن ها چشم پوشی کنید. تلخ تر از داشتن دوست بی شعور، داشتن یک همسر بی شعور است. در این دنیا، هیچ چیزی تکان دهنده تر از آن نیست که یک روز از خواب بیدار شوی و ببینی که با یک بی شعور ازدواج کرده ای. بعضی ها از همان لحظه ای که پای سفرۀ عقد می نشینند، به این حقیقت تلخ پی می برند؛ اما برخی تا سال ها پس از ازدواج، متوجه این موضوع نمی شوند.

کتاب بیشعورهای ابدی

خاویر کرمنت
خاویر کرمنت، نویسنده و روانشناس آمریکایی است. او با نگارش کتاب بیشعوری که در ایران با استقبال کم نظیری رو به رو شد، توجه بسیاری از مخاطبین کتاب های خودپروری را جلب کرد.